Hej! To mój kabel!

Hej! To mój kabel!

Jeśli jesteś w branży telekomunikacyjnej odpowiednio długo to na pewno zdarzyło Ci się wbić zęby łyżki wypożyczonego Caterpillar’a w cudzy światłowód. Ponieważ los bywa ślepy, na pewno Tobie też, ktoś kiedyś, nacisnął na odcisk, przypadkowo zrywając kable lub blokując rozwój infrastruktury skamieniałą biurokracją.

Chciałbym zwrócić dzisiaj Twoja uwagę na PIT. I nie mam na myśli zaglądania w Twoje dochody. Dzisiaj pokażę Ci dlaczego warto założyć konto ATP na stronie Punktu Informacyjnego ds. Telekomunikacji.

Punkt Informacyjny ds. Telekomunikacji (PIT) powstał w celu zapewnienia przedsiębiorcom telekomunikacyjnym dostępu do informacji o:

  • procedurach i formalnościach wymaganych przed rozpoczęciem robót budowlanych dotyczących infrastruktury telekomunikacyjnej,

  • istniejącej i planowanej infrastrukturze technicznej,
  • obowiązujących stawkach opłat za zajęcie pasa drogowego.

Konto ATP – Administrator Technicznego Podmiotu – umożliwia dostęp do danych z Centralnego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego oraz uzyskanych w wyniku inwentaryzacji infrastruktury i usług telekomunikacyjnych. Do Twojej dyspozycji przygotowano także wyszukiwarkę usług i infrastruktury, działającą na podstawie danych z SIIS i prezentującą informacje na mapie wraz z bezpośrednim link’iem do geoportalu K-GESUT. Otrzymasz również opis API na stronie danepubliczne.pl, który pozwali na odczyt danych z SIIS.

Jak założyć konto? Sprawdź szczegóły TUTAJ.

%d bloggers like this: