Światowy Dzień Telewizji

Światowy Dzień Telewizji

Tak szanowni państwo – telewizja obchodziła w tym tygodniu swoje święto! Jeśli jednak myślicie o rocznicowych obchodach powstania pierwszego odbiornika telewizyjnego to jesteście w błędzie. Jeśli zakładacie, że to święto na cześć wynalazcy telewizora, to też się mylicie. Tutaj nie chodzi nawet o datę pierwszego udanego odbioru naziemnego.

Światowy Dzień Telewizji to coroczne święto obchodzone 21 listopada, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ (rezolucja 51/205 z 17 grudnia 1996) i upamiętniające obrady pierwszego Światowego Forum Telewizji, które odbyło się w Nowym Jorku, w siedzibie ONZ, w 1996 roku. Mówiąc w skrócie, kilka ważnych w branży person postanowiło ustanowić ŚDT, ku uciesze telewizji na całym świecie. W owych latach rozpoczęła się dobra koniunktura na wymianę kanałów telewizyjnych między stacjami na całym globie. Wolność mediów, apel o światowy pokój i znaczenie telewizji w kształtowaniu światopoglądów zostały uhonorowane 21 listopada.

Dzisiaj weszliśmy w erę nowych wyzwań stojących „telewizją”, która dzisiaj jest już zupełnie innym tworem niż kilka dekad temu. Pakiety kanałów, wyższe rozdzielczości, kanały tematyczne czy wreszcie VOD, to wszystko sprawia, że nasz szklany przyjaciel telewizor (płaski, wygięty, 3D, podręczny), wciąż ma przed sobą przyszłość.

Jeśli jeszcze nie masz telewizji w swojej ofercie, może to dobry moment nowa usługę w ofercie?

%d bloggers like this: