Prognozy 2019 dla ISP

Prognozy 2019 dla ISP

Możemy zgadywać jakie zmiany na przestrzeni obecnego roku zajdą w branży ISP i co będą one oznaczać dla MiŚOT’ów. Możemy zajrzeć w kryształową kulę lub w dekalog zmian przygotowany przez ekspertów IDC (International Data Corporation) – znajdziesz go w dole publikacji.

Po trzecie, możemy sami wyciągnąć konkretne wnioski i przyprawić je odrobiną domysłów. I pewnie tego spodziewałeś się po tej publikacji. Tym razem odwracamy monetę i zadajemy otwarte pytanie:

„Co ciekawego Twoim zdaniem spotka branżę ISP w 2019?”

Odpowiedzi możecie zostawiać w komentarzach pod artykułem lub na naszym profilu facebook.


10 telekomowych prognoz IDC
(źródło: telko.in)

1: Do 2020 r. 80 proc. przedsiębiorstw wdroży rozwiązania SD-WAN wspomagane przez bezpieczne i zwirtualizowane architektury uwzględniające edge computing.

2: Do roku 2020 r. ponad 50 proc. przedsiębiorstw większość zaawansowanych usług IT i usług sieciowych opartych na platformach vCPE x86 będzie świadczyć z chmury i stamtąd nimi zarządzać, wykorzystując bezpieczne, zwirtualizowane architektury edge.

3: Do 2021 r. 60 proc. przedsiębiorstw rozpocznie podróż do automatyki opartej na sztucznej inteligencji.

4: Do 2020 r. 70 proc. przedsiębiorstw w ramach zarządzalnych usług bezpieczeństwa będzie wykorzystywać analitykę, ML/AI, automatyzację i orkiestrację, żeby lepiej przewidywać cyberzagrożenia i ataki oraz szybciej reagować na nie.

5: Do 2022 r. ponad 80 proc. korporacyjnych wdrożeń usług UC&C (ang. unified communications and collaboration) będzie zawierać usługowe rozwiązania oparte na chmurze typu UCaaS (ang. unified communications as a service).

6: Do 2023 r. 70 proc. przedsiębiorstw będzie korzystać z mieszanego modelu rozliczeń za usługi teleinformatyczne, obejmującego abonament „za stanowisko” (ang. seat-based subscriptions) i oparte na chmurze modele konsumpcji usług.

7: 5G będzie główną siłą napędową kolejnego rozdziału w procesie transformacji cyfrowej. W 2024 r. ponad 70 proc. wszystkich połączeń 5G (subskrypcje mobilne i połączenia komórkowe IoT) będzie wykorzystywanych do zastosowań biznesowych.

8: W 2019 r., stojąc wobec wyzwań związanych z cyfrową transformacją, 30 proc. przedsiębiorstw będzie analizować ruch w sieci, wprowadzając automatyzację i działające w czasie rzeczywistym narzędzia do rozpoznawania anomalii.

9: Do 2021 r. mniej niż 20 proc. przedsiębiorstw będzie wykorzystywać aplikacje 5G i VNF (ang. virtual network functions) z powodu opóźnień operatorów w zakresie modernizacji operacji komunikacyjnych i systemów monetyzacji.

10: Do 2022 r. ponad 70 proc. przedsiębiorstw będzie korzystać z usługowego modelu platform komunikacyjnych CPaaS, aby usprawniać i upraszczać szeroką gamę aplikacji komunikacyjnych poprzez kastomizowane i personalizowane rozwiązania, w tym wideo.

%d bloggers like this: