BlogBIG20200709f

~ Łukasz PałuckiONSET Sp. z o.o.

Hrubieszowska Telewizja Kablowa rozwija swój projekt komiksu o popc. Pierwsza część komiksu trafiła do mieszkańców powiatu hrubieszowskiego w zeszłym roku i cieszyła się sporą popularnością.
Najnowszy, czwarty plakat z komiksem skupia się na najczęściej zadawanych pytaniach ze strony mieszkańców powiatu. To efekt naszych spotkań, których odbyliśmy około stu – mówi Łukasz Pałucki, Prokurent w HTK i Specjalista ds. promocji w projekcie. Mieszkańcy pytają o różne rzeczy, np. dlaczego czasami prosimy o zgodę na wejście w ich działki prywatne, a powodów jest kilka. Niektórzy pamiętają też budowę tzw. sieci marszałkowskiej czyli Szerokopasmowej Sieci Polski Wschodniej (SSPW Lublin). Wtedy wykonawcy obiecywali, że efektem budowy będzie szybki internet na wsi. Sieć została zbudowana, lata minęły a szybkiego internetu nadal nie ma. Cześć mieszkańców poczuła się oszukana i teraz pyta, czy na pewno HTK dostarczy to, co obiecuje. W sumie trudno im się dziwić, skoro nawet Marszałek województwa nie dał rady.

Nasza odpowiedź brzmi: projekt jest trudny, a przy tak dużych inwestycjach ryzyko zawsze istnieje. Nikt tutaj nie będzie uprawiał propagandy sukcesu. Lubelszczyzna to nie jest wymarzone miejsce dla inwestycji telekomunikacyjnych, dlatego potrzebujemy wsparcia mieszkańców, gmin i powiatu. Chcemy, aby to mocno wybrzmiało w komiksie. Robimy tę sieć dla ludzi, w interesie wszystkich jest jej sprawne zbudowanie. Oprócz czwartego plakatu HTK zapowiada powstanie także piątej, ostatniej części. Będzie dotyczyła w całości technologii radiowych zastosowanych w projekcie.

104128254_279058790118009_5623966407125402990_n

~ Łukasz PałuckiONSET Sp. z o.o.


 

Czytaj także:
BEZ HISTORII I CELU
KOMIKSOWO O POPC