BlogBIG20200716b

Jednym z powodów, dla których nie decydujemy się na zaangażowanie energii i środków w działania reklamowe jest mała świadomość zachodzących w marketingu procesów. Kolejnym jest wycofane podejście do regularnych inwestycji, które z kolei może wynikać z wcześniejszych błędnych decyzji i złych doświadczeń. Działając krótkoterminowo i zapominając o reagowaniu na codzienne wyniki naszych kampanii łatwo popadamy w błędne koło „wydałem a nie mam efektu”.

PAŃSKIE OKO KONIA TUCZY
Często powtarzamy również, że skąpy traci dwa razy. Nie jest to jednak zachęta do szerokiego otwierania portfeli i sypania groszem na lewo i prawy. Dzisiejszą publikacją otwieramy nowy cykl, który pokaże Wam jak weryfikować i monitorować Wasze działania w reklamie i sprzedaży. Zwrócimy uwagę na takie pojęcia jak konwersja czy zwrot z inwestycji (ROI – return on investment). Przyjrzymy się także mechanizmom wewnątrz dostępnych na rynku narzędzi promocyjnych. Nie tylko tych, które pozwalają na skuteczne dotarcie do potencjalnych Klientów, ale również tych, które pozwalają analizować podjęte działania i ich efekty. Na naszych łamach pojawią się praktycy a ich doświadczenia i sprawdzone standardy działania pozwolą nam spojrzeć na reklamę w sieci w szerszym świetle.

REKLAMA TO MATEMATYKA
Jeśli jesteś naszym stałym czytelnikiem, z pewnością zauważyłeś, że od ponad dwóch lat wspólnie pracujemy na reklamowych i sprzedażowych wzorach. Poznając zależności rynku, potrzeby Klientów i reagując na nie we właściwych sposób, za pomocą właściwych narzędzi, nie sposób nie zauważyć, że działania promocyjne to czysta matematyka. Jej pierwsze prawo brzmi „chcesz większego efektu – wydaj więcej”. Jednak drugie, „chcesz większego efektu – wydawaj mądrze”.
Nasze kolejne spotkanie z efektywnością reklamy i sprzedaży rozpoczniemy od konkretów, przyglądając się zjawisku konwersji i temu jaki masz wpływ na sieciowy ruch potencjalnych Klientów. Uchylimy rąbka tajemnicy kryjącej się za menedżerem reklam facebook i odpowiemy na najbardziej palące pytania tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z kampaniami YouTube.

PRZYGOTUJ SIĘ
Aby nasze publikacje miały bardziej praktyczny charakter zachęcam Cię do tego, abyś w ciągu kilku najbliższych dni dokonał analizy własnych narzędzi reklamowych i sprzedażowych. Przyjrzał się z bliska swoim działaniom pod kątem budżetu, kanałów dystrybucji i efektywności. Sporządzone notatki na pewno podsuną Ci pytania, które możesz nam zadać, kierując je TUTAJ. Chcesz wiedzieć więcej? Koniecznie przeczytaj kolejne wydanie iNEWS, już w następny czwartek.


 

Czytaj także:
MIKRO MARKETING
MARKETINGOWA APOKALIPSA