BlogBIG20200806d

To co dzieje się na świecie w obecnych czasach potrafi przysporzyć nam naprawdę sporych zawrotów głowy. Z jednej strony znikają obostrzenia, a kolejne zakazy w znacznym stopniu zostają poluzowane, z drugiej zaś rośnie liczba zachorowań, a sytuacja w naszym kraju wydaje się niestabilna. O tym, jak wyglądać będzie przyszłość konferencji iNET Meeting i konkretnych planach zespołu Eventowego iNET Group rozmawiam dzisiaj z Pawłem Kuciębą – Kierownikiem ds. Marketingu i Eventów w iNET GROUP Sp. z o.o.

iNEWS: Cześć Pawle, witam Cię ponownie na łamach naszego tygodnika.

Paweł Kucięba: Cześć Marcinie, fajnie móc znów z Tobą porozmawiać, choć wolałbym, aby to spotkanie odbyło się w dużo przyjaźniejszym świecie…

iN: No właśnie Pawle. Nie dałeś mi wyboru i już od startu poruszyłeś temat tego jak wygląda nasze obecne życie. Zatem ja również rozpocznę z grubej rury – Czy iNET Meeting przeżyje?

PK: Co do tego nie mam żadnych obaw. Pandemia pokazała nam, że klientów, którzy nas otaczają cechuje naprawdę duży stopień wyrozumiałości i pokory do tego co nas obecne dzieje się wokół nas. Uczestnicy nie sygnalizują nam chęci rezygnacji z naszego wydarzenia. Razem z nami monitorują sytuacje w naszym kraju i dostosowują swoje plany na bieżąco z zachowaniem wszelkich rygorów sanitarnych. Tak jest również w przypadku 25 iNET Meetingu i każdego kolejnego wydarzenia. Bezpieczeństwo, zdrowie i dobre samopoczucie naszych gości to dla nas rzecz najważniejsza – ja ze swojej strony gwarantuję wdrożenie punkt po punkcie wszelkich zaleceń, a ze strony obiektu hotelowego mam 100% deklarację zachowania rygorów nie tylko na salach prelekcyjnych, ale we wszystkich przestrzeniach użytkowanych przez klientów.

iN: Pawle, taka postawa z pewnością jest słuszna. Czy oznacza to, że najbliższa konferencja się odbędzie?

PK: Mamy naprawdę sporo pracy, ale wykonujemy ja sumiennie od A do Z przygotowując się do wrześniowego wydarzenia. Czasu naprawdę jest niewiele, a zmiany wprowadzane są niemal w każdej chwili. Jedna z największych zmian przed którą stanął mój zespół to zmiana daty i miejsca, w którym ma odbyć się 25 iNET Meeting.

iN: Czy to oznacza, że zmieniliście hotel? Co z deklaracjami, że Meeting tym razem odbędzie się w centralnej Polsce?

PK: Centralna polska to tak naprawdę wybór podyktowany odpowiedziami jakie znaleźliśmy w ankiecie przeprowadzonej z naszymi potencjalnymi uczestnikami. Taka lokalizacja pozwala na dojazd niemal z każdego miejsca naszego kraju do docelowego obiektu w maksymalnie 3-4h. Nie mogliśmy stawiać tak dużej grupy osób przed dylematem czy dojazd w ogóle im się opłaca – stąd decyzja o powrocie do Hotelu Windsor w Jachrance. To miejsce jest wszystkim doskonale znane, a podejście jakie spotkaliśmy na miejscu pozwala nam spać spokojnie. Hotel wprowadził szereg procedur w stałym kontakcie z sanepidem. Z czystym sumieniem dodam, że dostosowanie się do nich daje nam poczucie nie tylko bezpieczeństwa ale i spokoju, ponieważ bawić będziemy się w zamkniętym gronie z brakiem dostępu do terenu hotelowego dla osób postronnych.

iN: Dziękuję za wyczerpująca odpowiedź. A co z datą?

PK: 14 – 17 września. Wspominałem wyżej, że czasu jest niewiele, ale jestem spokojny. Cały zespół pracuje naprawdę intensywnie. Pozostaje klimat hawajski, dlatego zależy nam na skorzystaniu ze słońca, które w dalszych miesiącach mogłoby nie być na tyle łaskawe 🙂

iN: Wspominasz o 4 dniach konferencyjnych. Jak to będzie wyglądało?

PK: Tak, to prawda. Zdecydowaliśmy się na zmianę formuły wydarzenia. W poniedziałek startujemy dniem, który jest ukłonem dla naszych wystawców. Mają oni czas na rozłożenie swoich stoisk, przygotowania atrakcji dla uczestników oraz wymiany swoich doświadczeń podczas wieczornej kolacji w gronie niemal 30 firm, które współtworzą z nami tą imprezę. Kolejne dwa dni (15-16.09) to standardowy tryb konferencyjny. Dwie sale – prelekcyjna + warsztatowa, wystawa stoisk sponsorskich oraz standardowo Xbest Party! Wiem, że wśród naszych gości znajdą się takie osoby dla których 2 dni to za mało. Właśnie dla nich przygotowaliśmy możliwość wykupienia opcji After Party 16.09 co pozwoli na właściwe zakończenie konferencji w czwartek 17.09!

iN: Więcej czasu na spotkania to również więcej czasu na biznes. Mam rację?

PK: Oczywiście. Nasi partnerzy w pełnym trybie konferencyjnym mają tak naprawdę chwilę wytchnienia dopiero wieczorami podczas organizowanych przez nas imprez. Ten pierwszy dzień ma pozwolić im na spokojna wymianę zdań, swoich spostrzeżeń i doświadczeń z zaprzyjaźnionymi firmami, a także konkurencją. Sam wiesz, że kierujemy się zasadą, że zdrowa konkurencja jest niezbędna do prowadzenia działań sprzedażowych – tutaj będzie czas na poznanie ofert, systemów sprzedażowych i planów marketingowych pozostałych partnerów (o ile Ci zechcą nam to zdradzić śmiech…)

iN: Wygląda to naprawdę świetnie. Przy obecnym braku wydarzeń stacjonarnych takie spotkania są całkowicie bezcenne. Uważasz, że Wasi klienci powinni widzieć tutaj jedynie szansę na potencjalny rozwój i starać się nie patrzeć na domniemane zagrożenia?

PK: Zagrożeń nie powinno się ignorować i nikt z nas tego w iNET Group nie robi. Ja tutaj liczę przede wszystkim na rozwagę. My damy Wam bezpieczny obiekt, procedury, które pozwolą oszczędzić czas przy rejestracji, a wy ze swojej strony odwdzięczcie się zdrowym rozsądkiem. Każdy jest mile widziany, ale jeśli z katarem, kaszlem czy gorączką nie pojawiasz się w biurze to konferencję również powinieneś sobie odpuścić. Ta zasada to nie nowość. Ja nie odnoszę się bezpośrednio do Koronawirusa, ale także do pospolitych infekcji, które taka osoba może rozsiewać.

iN: Oczywiście, zgadzam się z tym, że zdrowy rozsądek to nasza najsilniejsza broń. Wspominasz o rejestracji i wydawaniu identyfikatorów. Jaki macie na to plan?

PK: Najprostsza opcja tutaj wydaje się najskuteczniejsza – wysyłamy PDFa, ty drukujesz sobie swój identyfikator. Nasz pracownik sprawdza Cię już na wjeździe na parking hotelowy. Ile osób w samochodzie, tyle identyfikatorów. Skanując Cię już przy szlabanie zyskujesz czas i nie musisz czekać w kolejce po drukowany przez nas identyfikator. Po wejściu do hotelu wystarczy, że zgłosisz się po zabezpieczoną i zdezynfekowana torbę z materiałami naszych partnerów, w którym znajdziesz unikatowy gadżet, a także etui na przygotowany wcześniej identyfikator.

iN: Super sprawa! To nowość, która być może przyjmie się na kolejnych wydarzeniach. Pawle, zachęciłeś mnie do przyjazdu i spędzenia tych 4 dni z wami. Gdzie mogę się zarejestrować?

PK: Rewelacja! Nową rejestrację otwieramy 10.08 o godzinie 12:00. Standardowo zapraszamy na stronę 25 iNET Meetingu. Oczekuj także maila. Zawarte będą w nim wszelkie instrukcje. Jeśli natomiast masz jakieś problemy, wątpliwości czy też pytania odezwij się bezpośrednio do mnie: pawel.kucieba@inetgroup.eu

iN: Bardzo dziękuję. Czego powinienem Wam życzyć?

PK: Przede wszystkim pogody 😊 Na wszystko inne będziemy przygotowani. Wystarczy 20c i piękne słoneczko – bo przecież to będą Hawaje na całego!

iN: Zatem idę szukać kapelusza i hawajskich kwiatów. Aloha!

PK: Aloha Marcinie i do zobaczenia 14-17.09 w Hotelu Windsor w Jachrance!