Zmiany we wzorach umów dla ISP

Zmiany we wzorach umów dla ISP

~ Grzegorz Szeliga; iNET GROUP

Dzień dobry!

Temat zmiany wzorców umownych z dniem 21 grudnia 2020 roku jest z nami od pewnego czasu. Jak zapewne wiecie toczą się prace nad wdrożeniem w Polsce Europejskiego Kodeksu Łączności i rzeczywistość prawna w której się w tej chwili poruszamy to czas zmian i niestety niepewności. Na dziś można uznać, że nie będzie zapowiadanych ustaw w tym zakresie, więc w mocy są rozwiązania prowizoryczne wprowadzone przy okazji tzw. Tarczy antykryzysowej związanej z pandemią SARS-CoV-2.

Na właściwe ustawy nadal czekamy, na razie są informacje o przesuwaniu terminów, bez konkretnych dat.

Dodatkowo w toku ostatnich miesięcy pojawiły się wytyczne UKE co do stosowania niektórych istniejących już przepisów, co także wymaga ewentualnych zmian w regulaminach tych z Was, którzy przyjęli dotychczas inną interpretację.

Wraz z kancelarią KLARP przygotowaliśmy dla Was umowę wraz ze zmianami, a także informację do abonentów o zmianie wzorców. Informacja o zmianach powinna zostać doręczona abonentowi z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem. Informacje co do zasady przesyłane są w formie, w jakiej została zawarta umowa, chyba że Abonenci wyrazili zgodę na doręczanie w formie elektronicznej lub domagają się wersji papierowej. Z uwagi na to, że zmiana dotyczy wprost postanowień wzorca umowy, nie ma możliwości zastosowania trybu uproszczonego, wyłącznie poprzez informację na stronie.

Jak uzyskać dokumenty?

Jeżeli jesteś członkiem iNET Group – zaloguj się do Twój iNET na głównej stronie www.inet-group.eu i pobierz zaktualizowaną wersję dokumentów

Jeżeli nie jesteś członkiem iNET Group, ale chciałbyś korzystać z naszych wzorców wypełnij

i oczekuj na maila z linkiem do pliku.

Dokumentacja, którą przygotowaliśmy to aktualizacja w trybie zmian wzorcowych dokumentów dostarczanych przez iNET Group, jeżeli modyfikowałeś swoje dokumenty zwróć uwagę na zmiany, których dokonałeś i skoryguj swoje dokumenty adekwatnie do zmian we wzorcach.

Jeżeli masz własne wzorce to kancelaria KLARP ma specjalną ofertę na ich aktualizację dla członków grupy – latuszewski@klarp.pl

Nie bój się pytać – g.szeliga@inetgroup.eu / 32 707 02 11

~ Grzegorz Szeliga; iNET GROUP


%d bloggers like this: