iBOOK to produkt dedykowany dla klienta, który chce w znaczący sposób zwiększyć rozpoznawalność swojej marki. Aktualny profil w mediach społecznościowych to w dzisiejszych czasach element kluczowy, wpływający na odbiór naszej firmy przez klienta.

W dzisiejszym wydaniu tygodnika iNEWS porozmawiamy z Alicją Bargielską-Famulok, Kierownikiem ds. Marketingu w iNET Group.

iNEWS: Cześć Alicja, miło Cię gościć na naszych łamach.

Alicja: Cześć! Dziękuję za zaproszenie. Bardzo mi miło.

iN: Powiedzmy, że to moja pierwsza styczność z iBOOKiem. Co to właściwie jest?

AB: Produkt iBOOK został stworzony po to, aby profil Operatora na FB był aktualny. Dodajemy posty, robimy akcje promocyjne i zwiększamy ilość odbiorców. W dzisiejszych czasach żyjący profil na social mediach to jedna z podstaw prowadzenia biznesu. 

iN: Teraz rozumiem… Sam doskonale wiem na przykładzie swojego prywatnego profilu, że jeśli kogoś nie ma na FB ten po prostu nie istnieje 😉. Zgadzasz się z tym?

AB: Ciężko w dzisiejszych czasach nie istnieć w Internecie. Wszystko dzieje się właśnie tam. Ostatnio nawet usłyszałam od mojej Babci: „Szkoda, że jestem taka stara, bo też bym sobie założyła te fejsbuki.”

iN: Powiedzmy, że firma decyduje się do Was dołączyć. Co zyskuje już na starcie?

AB: Na starcie Operator dostaje uporządkowany profil na FB, zmienione zdjęcie profilowe, zdjęcie w tle oraz ramkę, która będzie używana do każdego postu. Miesięcznie w pakiecie jest 8 postów ogólnych i 4 indywidualne. Do wykorzystania są 3 indywidualne projekty do druku (np. plakat, ulotka, naklejka), a raz na kwartał przygotowujemy film reklamowy z danymi Operatora.

iN: Tematyka postów, to wydaje się kluczowe. Piszecie je sami? 

AB: Mamy od tego dedykowaną osobę. Posty są w tematyce branży ISP, ale dodajemy również posty związane z poszczególnymi świętami, aby ożywić profil. Ileż można czytać o ofercie szybkiego Internetu 😉.

iN: Super, korzystanie z gotowców nie byłoby tak atrakcyjne. A co z grafikami? Firma je dostarcza, czy posiłkujecie się swoim grafikiem?

AB: Oczywiście mamy grafika, który uzgadnia z nami treści pasujące do profilu oraz tematu danej grafiki.

iN: Jak wygląda przejęcie profilu przez Waszą firmę? Czy to jest bezpieczne?

AB: Potrzebujemy tylko dostępu redaktora na stronie. Jest to w pełni bezpieczne, dostęp ten nie pozwala nam na większą ingerencję w profil, poza dodawaniem postów, promowaniem oraz dbaniem o dobry wygląd strony. 

iN: Rozumiem, czy robicie również jakieś akcje specjalne, cykliczne materiały czy np. dedykowane posty w przypadku powiedzmy nagłej awarii?

AB: Oczywiście! Przygotowujemy konkursy oraz akcje promocyjne. Oprócz tego jesteśmy w stanie przygotować paczkę gotowych postów związanych z awarią, czy zmianą godzin pracy biura, którą Operator może wrzucić na FB samodzielnie. 

iN: To brzmi naprawdę dobrze. Właściwie można zapomnieć o swoim fanpage’u bo wy obsługujecie go od A do Z. Dobrze rozumiem? Czy potrzebujecie być w stałym kontakcie z kimś w firmie klienta?

AB: Nasza usługa jest praktycznie bezobsługowa 😉. Potrzebujemy tylko podpięcia do profilu na FB i możemy działać sami. Oczywiście zdarzają się tematy do obgadania, ale nie jest nam potrzebny nikt na pełny etat. 

iN: Ok, robisz to wszystko sama? Ilu iBOOKowców macie w swoim portfolio?

AB: Do niedawna robiłam wszystko sama, ale klientów jest coraz więcej, więc postanowiliśmy znaleźć kogoś do pomocy. Mamy około 35 Operatorów pod swoimi skrzydłami, dlatego moje ręce nie wystarczyły. Od sierpnia jest z nami Daria Polak, która razem ze mną prowadzi ten projekt. 

iN: Wow, niezły wynik. Nie bójmy się trudnych pytań. Ile to wszystko kosztuje?

AB: Całość to koszt 499 zł netto. Przypomnę, że w tej kwocie mamy 12 postów, 3 projekty indywidualne oraz film reklamowy raz na kwartał. Do tego porządkujemy profil na FB (zmiana zdjęcia profilowego, zdjęcia w tle oraz przygotowanie ramki z logo do każdego postu). 

iN: Każdy znajdzie coś dla Siebie. Myślę, że wzorowo wyczerpałaś temat. Czy wciąż można do Was dołączyć, czy oferta jest ograniczona?

AB: Oczywiście, że można dołączyć! Mamy jeszcze trochę wolnych miejsc. Jeśli Operator nie jest do końca przekonany, mamy aktualnie akcję promocyjną. Przy podpisaniu umowy na 3 miesiące, pierwszy miesiąc jest za 1zł!!! Warto skorzystać 😊.

iN: Zatem nie ma na co czekać! Alicja, dziękuję Ci za profesjonalną rozmowę. Powodzenia!

AB: Dziękuję bardzo za rozmowę i do usłyszenia!