Ubiquiti Inc. (dawniej Ubiquiti Networks Inc.) to doskonale znana, amerykańska firma technologiczna, założona w San Jose w Kalifornii w 2003 roku przez Roberta Pera. Obecnie siedziba znajduje się w Nowym Jorku. Ubiquiti Inc. oferuje całą game produktów do rozwiązań zarówno bezprzewodowych, jak i przewodowych, natomiast same produkty są dedykowane dla przedsiębiorstw, domów oraz operatorów ISP. Natomiast linie produktów są podzielone na następujące marki: UniFi, Amplifi, EdgeMax, UISP, LTU, AirMax, AirFiber i UFiber.

Oczywiście największą popularnością cieszy się linia UniFi, która koncentruje się na biznesowych oraz domowych sieciach przewodowych i bezprzewodowych. EdgeMax to linia produktów, dedykowana dla sieci przewodowych i zawiera wyłącznie przełączniki oraz routery. UISP to nowa gama produktów dedykowana dla operatorów ISP. Z kolei AirMax to linia produktów przeznaczona do połączeń typu punkt-punkt (PTP) i punkt-wielopunkt (PTMP). AirFiber oraz UFiber są używane odpowiednio przez dostawców usług internetowych (WISP) oraz dostawców usług internetowych (ISP). 

W niniejszym artykule przychodzimy z pomocą wszystkim tym, którzy chcieliby zaopatrzyć się w rozwiązanie Ubiquiti Inc. ale tak właściwie to nie wiedzą jakie produkty są potrzebne do konkretnej topologii sieci oraz nie mają też świadomości, które produkty są już po prostu „stare” i nie warto ich kupować. Poniżej zostaną opisane wszystkie grupy produktowe firmy Ubiquiti Inc., ze szczegółowym podziałem na bramy i routery bezpieczeństwa, przełączniki UniFi, punkty dostępowe UniFi, serię urządzeń EdgeMAX i UISP, airMAX, airFiber i LTU, a na nam koniec zapoznamy się również z rozwiązaniami Voip i rejestratorami. Oczywiście poszczególne grupy produktowe, posiadają w swojej game zarówno nowe, jak i stare produkty, które zostaną szczegółowo opisane poniżej. Zapewne pomoże to w doborze odpowiednich względem naszych potrzeb. Ok, więc do dzieła!