Na pewno wiele osób się zastanawia, więc czy ten odkurzacz jest od Xiaomi czy od Dreame? Cofnijmy się do roku 2015 – wtedy powstała Dreame Technology, innowacyjna firma, której celem była „poprawa jakości życia użytkowników na całym świecie”. Firma specjalizuje się w wysokiej jakości środkach czyszczących wykorzystujących technologię aerodynamiczną. Pod koniec 2017 roku Dreame dołączyło do łańcucha ekologicznego Xiaomi jako jego siła napędowa i wiodąca firma w zakresie inteligentnych środków czystości. W związku z tym Dreame należy dziś do marki Xiaomi i produkuje swoje produkty zarówno pod marką Xiaomi, jak i Dreame.

Xiaomi Vacuum Cleaner T10

Klasyczny w swojej budowie, bo niczym nie odbiegający na pierwszy rzut oka od innych tego typu na rynku odkurzacz bezprzewodowy ręczy od Xiaomi w kolorach bieli i srebra doskonale będzie się wpasowywać w przeważająca większość naszych prywatnych przestrzeni życiowych., ale nie tylko o to chodzi odkurzaczu.

A więc zacznijmy od kilku twardych danych: silnik space 3.0 o mocy 400W i bateria o pojemności 2500mAh i napięcie 25.2V, generuje obroty na poziomie 100,000 na minutę co daje nam według producenta moc ssącą do 120AW i czas pracy około 60 minut przy trybie ECO (postaramy się to przetestować obciążając silnik dodatkowo rurą przedłużająca i szczotką klasycznie używana do powierzchni typu panele czy dywany o krótkim i średnim włosiu, czyli zestawem codziennym najczęściej używanym), a czas ładowania to 3,5 godziny. Odkurzacz nie wydaje się ciężki waży około 1,6 kg oczywiście na plus i minus w zależności od użytych przedłużaczy i końcówek. Wielkością 1221 mm x 202 mm x 202 mm również nie odbiega od tych które znajdziemy na rynku. Cyklonowy sposób separacji pyłów i innych zanieczyszczeń oraz zastosowanie filtra HEPA z prostym sposobem oczyszczania pojemnika, sprawia że jego opróżnianie staję się bardzo wygodne. Producenci zadbali o to by nie tylko dało się z dyszy głównej wyciągnąć filtr cyklonowy i HEPA, ale także by cały pojemnik łatwo było odpiąć od głównej stacji.

Kolejną zaletą tego odkurzacza jest akumulator, który nie jest na stałe przymocowany do głównej przystawki i można go łatwo wyjąć i wymienić, a także przymocować do stelaża.

Tym bezprzewodowym, pionowym odkurzaczem możemy pracować w trzech trybach i czasach określonych przez producenta (sprawdzimy to w czasie testów)

ECO – najmniejsza moc i siła ssąca, wybierając ten tryb będziemy pracować nie dłużej niż 60 minut
MOD – średnia moc i siła ssąca, w tym trybie popracujemy już około 30 minut (ze względu na zwiększenie siły ssania czas pracy będzie krótszy)
TURBO – to największa moc i zarazem najwyższy tryb tego odkurzacza co przekłada się również na czas i zużycie energii, bateria pozwoli nam niestety tylko do 10 minut. 

Zbierzmy i usystematyzujmy więc te kilka danych technicznych dla lepszej transparentności przy podejmowaniu decyzji kupna tego odkurzacza: