Na pewno wiele osób się zastanawia, więc czy ten odkurzacz jest od Xiaomi czy od Dreame? Cofnijmy się do roku 2015 – wtedy powstała Dreame Technology, innowacyjna firma, której celem była „poprawa jakości życia użytkowników na całym świecie”. Firma specjalizuje się w wysokiej jakości środkach czyszczących wykorzystujących technologię aerodynamiczną. Pod koniec 2017 roku Dreame dołączyło do łańcucha ekologicznego Xiaomi jako jego siła napędowa i wiodąca firma w zakresie inteligentnych środków czystości. W związku z tym Dreame należy dziś do marki Xiaomi i produkuje swoje produkty zarówno pod marką Xiaomi, jak i Dreame.

Pionowy odkurzacz Dreame V11

Xiaomi Dreame stosunkowo niedawno zaprezentowało nowy odkurzacz bezprzewodowy, V11, który posiada kolorowy i dość informacyjny wyświetlacz. Bezprzewodowy, pionowy odkurzacz kod model: VVN6, o wadze około 1,6 kg (zależnie od podłączonych akcesoriów) i w kolorze metalicznej czerwieni i srebra i wyświetlaczem LCD. Wyposażony w 12 stożkowy cyklonowy system separacji pyłów, a także inteligentne zarządzenie zasilaniem. Co przekłada się w tym modelu na wysoką wydajność i skuteczne usuwanie mikroorganizmów i drobnych cząsteczek pyłów nagromadzonych na używanych przez nas powierzchniach. Jego moc 450W i napięcie 25.2V~ oraz wykorzystanie technologii cyklonowej pozwoliło inżynierom na podzielenie jego pracy na, trzy tryby:

ECO MODE – najmniejsza moc ssąca, wybierając go można liczyć nawet na czas pracy do 90 minut.
MED MODE – średnia moc ssąca, w tym trybie popracujemy już około 30 minut ze względu na zwiększenie siły ssania.
TURBO MODE – to najmocniejsza moc i zarazem najwyższy tryb tego odkurzacza co przekłada się również na czas i zużycie energii, bateria pozwoli nam niestety tylko do 10 minut pracy przy tych ustawieniach.

Xiaomi Dreame Cordless Vacuum Cleaner V11

Xiaomi Dreame Cordless Vacuum Cleaner V11Wielkość pojemnika użytego w tym modelu nie odbiega znacząco od innych na rynku. Pomieści on ilość 0,5l, co wcale nie świadczy o nim źle, gdyż pamiętać należy że jest to odkurzacz ręczny a więc im większy pojemnik, tym waga będzie większa i komfort obsługi całego urządzenia będzie mniejszy. Pojemnik jest wygodny w opróżnianiu szybko pozbędziemy się nagromadzonych pyłów i drobin. Dodatkowo możemy wykręcić filtr co jeszcze bardziej usprawnia proces oczyszczanie pojemnika. Poziom hałasu to około 73 dB a czas ładowania to około 230-240 minut.

Unboxing Dreame Vacuum Cleaner V11

Na opakowaniu znajdziemy kilka informacji o wymiarach (waga opakowania netto 3,74 kg, waga opakowania brutto 5,96 kg wymiary opakowania 767mm x 280mm x 166mm) i wyglądzie zakupionego sprzętu.
Po otwarciu widzimy, że w dobrze zabezpieczonych kartonikach znajdują się poszczególne części odkurzacza:

Zasilacz do ładowania baterii
Dysza główna z silnikiem elektrycznym i baterią
Przedłużacz(rura)
Wąż przedłużający
Dysza szczelinowa 2 w 1
Dysza szczotkowa
Uchwyt do ładowania (którą dzięki dołączonym kołkom zamontujemy w wygodnym miejscu w którym planujemy ładować urządzenie)
Miękka dysza rolkowa
Mini dysza