UniFI Access to nowe spojrzenie inżynierów Ubiquiti na znane już rozwiązania techniki zabezpieczeń wewnętrznych UniFI. Access Starter Kit to grupa urządzeń, która sprawdzi się zarówno w biurach i mieszkaniach. Zestaw jest kompatybilny z większością zamków elektrycznych, magnetycznych jak i z elektro-zaczepami. Dodatkowo system UniFI Access zachowuje kompatybilność dla czujników ruchu, alarmów i innych akcesoriów dostępu zasilanymi przez napięcie 12V. Sam system jest kontrolowany przez oprogramowanie UniFi Access, dzięki któremu możemy zarządzać podłączonymi użytkownikami.

 Access Starter KIT

Zestaw UniFI Access Starter Kit składa się na:

UniFi Access Reader LITE

UniFI Access Reader Lite to kompaktowy i niezawodny czytnik NFC, będący częścią kompleksowego systemu dostępu UniFI Access. Urządzenie komunikuje się z innymi komponentami poprzez port Ethernet 10/100Mbps, który obsługuje Power Over Ethernet (802.3af PoE). Sam czytnik pozwala na kontrolowanie wejść oraz wyjść pracowników, za jego pomocą można zeskanować kartę dostępu i dostać się do przedsiębiorstwa albo też do niektórych pomieszczeń. Niewątpliwie zaleta tego urządzenia jest szybki i łatwy montaż oraz nowoczesny standard bezpieczeństwa NFC (13,56 MHz)

.UniFi Access Starter

Specyfikacja techniczna UniFI Access Reader Lite
Wymiary:94,91 x 40,00 x 31,10 mm
Waga65g
MocowanieŚcienne
ZasilaniePoE 802.3af
Maksymalny pobór energii6W
Temperatura pracyOd -10 ° do 40 ° C
AlarmTak

UniFi Access Reader Pro

UniFi Access Reader Pro to kompaktowy i niezawodny czytnik NFC wyposażony w ekran dotykowy z integrowaną kamerą. Urządzenie pracuje w rozdzielczości FULL HD, a sam montaż jest ułatwiony poprzez uchwyt z poziomicą, która pozwala na równe przymocowanie urządzenia.

Główne zalety:

  • Obsługa NFC i Bluetooth
  • Ochrona IP54
  • Kompaktowa konstrukcja

Unifi Access Starter Kit

Specyfikacja techniczna UniFi Access Reader Pro
Wymiary73.40 x 62.28 x 26.55 mm
Waga85 g
MocowanieUchwyt ścienny lub aluminiowy zacisk
Zasilanie802.3af PoE
Maksymalny pobór energii8.3W
Temperatura pracyOd -10 ° do 40 ° C

UniFi Access Card

W zestawie znajdziemy również 20 kart NFC do wyżej wymienionych czytników. Karty te są zaszyfrowane specjalnym algorytmem, które nie można replikować. A sam system UniFi Access może również obsługiwać inne karty w standardzie NFC, dzięki czemu możesz spokojnie zachować swoje dotychczasowe karty NFC.

Access Starter Kit

UniFI Access Hub

UniFI Access Hub (UA-HUB) czyli swoiste centrum dowodzenia, jest to ostatnie urządzenie jakie znajdziemy w zestawie. Produkt nie pracuje samodzielnie, musi on być podłączony rejestratorem Qnap UDM PRO, którego niestety musimy zakupić osobno. UA-HUB posiada intuicyjny interfejs oparty na przeglądarce pozwalający na prostą konfigurację. Do zasilania UnIFI Access HUB i pozostałych elementów systemu niezbędne jest zasilanie z źródła PoE 802.3bt (PoE ++). Po za tym urządzenie posiada złącze zasilania 12/1A, trzy porty PoE 802.3af dla czytników UniFI. Po obu stronach obudowy znajdziemy również złącza do zamków elektrycznych i czujników. Całość jest wykonana z wysokiej jakości plastiku z szyną montażową.

Unifi Access Starter Kit