Pomysł na 3S zaczął się od wiadomości e-mail

Ile lat ma 3S?

Właśnie minęło 20 lat, odkąd istniejemy oficjalnie! 27 lutego 2002 roku powołano do życia TKP SA, czyli ówcześnie Telekomunikację Kopalń Piasku. Dziś, po kilku przeobrażeniach znacie nas pod nazwą Grupa 3S.

22 grudnia 2000 roku Zbyszek (założyciel, prezes TKP SA) napisał do Wojtka (założyciel, wice prezes TKP SA) wiadomość e-mail z propozycją współpracy. Dwa lata później ten pomysł zaowocował powołaniem firmy. Od tego czasu ciągle się rozwijamy i rośniemy w siłę.

27 lutego 2022 roku 3S ma na swoim pokładzie 300 pracowników i 3000 klientów B2B. Posiadamy własny klaster rozproszonych geograficznie, siedmiu obiektów data center, które zajmują 5300 m2 powierzchni, a nasza sieć światłowodowa rozszerza się na ponad

Przez 20 lat współpracy z otoczeniem stosowaliśmy metodę „małych kroków”. Kooperacja z nami niejednokrotnie zaczyna się od jednej usługi, a potem ewoluuje w kompleksowe rozwiązania w obszarze telekomunikacji, infrastruktury IT, czy bezpieczeństwa. Jest to dobry początek na rozwój relacji partnerskiej.

Podobną zasadę stosowaliśmy, budując naszą firmę. Na początku sytuacja rynkowa nie ułatwiała zdobycia kapitału na rozwój, zatem rośliśmy organicznie, finansując inwestycje w oparciu o kredyty oraz wypracowane zyski, więc doskonale wiemy, co znaczy maksyma „nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku”.

Konsekwentnie realizowaliśmy pierwotną strategię – udostępniania światłowodów wszystkim innym operatorom. Misją 3S na kolejne lata stało się umożliwienie korzystania z sieci każdemu, kto tego potrzebuje.

Lata działalności pod szyldem „3S” – Śląskie Sieci Światłowodowe sprawiły, że otoczenie biznesowe zaczęło nazywać nas po prostu „3S”. Zapoczątkowało to wprowadzenie nowej identyfikacji wizualnej w spółkach wchodzących w skład naszej Grupy i zmianę strategii promującej naszą markę. Firmowe logo ewoluowało, stało się krótsze, bardziej czytelne.
Od tego momentu obie spółki: TKP SA i 3Services Factory zaczęły występować pod wspólną marką – 3S.

Od 2019 działamy w Grupie PLAY. To wydarzenie było ukoronowaniem 10 lat ścisłej współpracy pomiędzy spółkami. Utrzymaliśmy naszą autonomiczną tożsamość zgodnie z dotychczasową strategią, a dzięki synergii biznesowej z Play, zyskaliśmy perspektywę dalszego rozwoju geograficznego.

Zapraszamy do wspólnej zabawy na Before Party 2022-05-09 podczas konferencji iNET Meeting!