Pojedynczy router to już praktycznie przeszłość, bo co jeśli nie mamy zasięgu na tarasie, skąd możemy pracować albo z ogrodu gdzie pstrykamy najlepsze fotki? TPLink poszedł o krok dalej i przygotował dla swoich klientów system Mesh, który zapewni Ci silny sygnał w każdym miejscu Twojego domu – nawet w piwnicy, jeśli masz tam swoją jaskinię z konsolą czy siłownię. Systemy Mesh nie tylko zwiększają pole dostępu do Internetu, ale także i podnosi się jego przepustowość aniżeli w zwykłym routerze. 
Dzisiaj bierzemy na warsztat domowy system WiFi Mesh AC1200, czyli zestaw TPLink DECO M4, aby sprawdzić, czy sieć bezprzewodowa rzeczywiście pozbędzie się martwych stref.  Chcemy przekonać się, czy zestaw routerów od TPLink rzeczywiście sprawdzi się dla Twoich członków rodziny w nauce zdalnej, oglądaniu filmów czy graniu online jednocześnie zapewniając przy tym stabilne i silne łącze w każdym kącie  w domu. 
Zdecydowaliśmy się na 1 router TPLink DECO M4 i umieściliśmy go na parterze we w północno wschodniej części budynku. Uruchomienie nie było zbytnio trudne. Zestawy Mesh posiadają aplikację DECO, która pomaga Ci zarządzać przepustowością czy treściami, jakie przegląda Twoja pociecha, jednak o tym za chwilę.

Przyjrzyjmy się najpierw co znajdziemy w pudełku TPLink DECO M4: 

  • Urządzenie TPLink DECO M4 
  • Zasilacz (do każdej sztuki dołączony jest 1 zasilacz)
  • Kabel RJ-45
  • Instrukcja obsługi

Router sam w sobie wizualnie wygląda dość ładnie. Minimalistyczny design sprawdzi się w każdym domu, a i tak nie musisz ustawiać go na samym środku stołu w centrum domu. Będzie miłym dodatkiem nierzucającym się w oczy. Jeden router bez problemu obejmie swoim sygnałem do 180 m². Jeśli potrzebujesz urządzeń na większą powierzchnię, to bez problemu połączysz ze sobą routery, dodając urządzenia w aplikacji. Ilość portów LAN to 2, a dopuszczalna temperatura pracy oscyluje między 0 a 40 stopni, więc staraj się nie trzymać go przy oknie czy źródłach ciepła.