Totolink AC1200 EX1200L to dwuzakresowy przedłużacz sieci WI-FI 802.11ac z dwiema antenami o wysokiej wydajności. Urządzenie możemy zastosować zarówno w sieciach 2,4 GHz jak i 5 GHz. Dwuzakresowość zapewnia stabilne i szybkie działanie sieci bezprzewodowej. Model E1200L możemy postrzegać jako lepszą wersje swojego poprzednika EX750. W dalszej części artykułu przyjrzymy się bliżej Totolink EX1200L.

Totolink EX1200L

Specyfikacja i Projekt

Wzmacniacz sygnału Totolink EX1200L został zaprojektowany jako wtyczka bezpośrednia do kontaktu. Urządzenie jest w kolorze czarno-białym i posiada wbudowany wyświetlacz, na którym po włączeniu wyświetlany jest stan połączenia oraz siła sygnału. Totolink EX1200L znajdzie zastosowanie w każdej lokalizacji jak i w przeróżnych projektach domów czy mieszkań. Należy wspomnieć, że EX1200L jest nieco cieńszy i bardziej kompaktowy niż jego poprzednik EX750. Konstrukcja urządzenia została znacząco ulepszona, również umiejscowienie lampek sygnalizujących i przycisków zostało poprawione względem do poprzedniej wersji.

Cechy szczególne:Dwuzakresowe Wi-Fi 1167 Mb/s:

  • Pasmo 2,4 GHz do podstawowych zastosowań, takich jak poczta e-mail, przeglądanie stron internetowych czy muzyka.
  • Pasmo 5 GHZ do gier, przesyłania strumieniowego 4K i dla aplikacji wymagających dużej przepustowości. 

Totolink EX1200L

Po prawej stronie urządzenia znajdziemy poręczny przycisk do ręcznego włączania i wyłączania urządzenia, gdy jest ono w spoczynku. Ponadto poniżej znajdziemy port LAN z prędkością transferu danych 10/100Mbps, należy przyznać że został on umieszczony w przemyślany sposób. Takie umiejscowienie portu pozwala na podłączenie urządzenia nawet w wąskiej lokalizacji. Po drugiej stronie znajdziemy podwójny przycisk szybkiego połączenia WPS (2,4 GHz i 5 GHz).

Totolink EX1200L

Konfiguracja i Instalacja Totolink EX1200L

Proces konfiguracji jest w rzeczywistości bardzo prosty, ale interfejs oprogramowania układowego może wydawać się nieco zagmatwany. Totolink EX1200L umożliwia użytkownikom na konfiguracje na wiele różnych sposobów. Między innymi na szybkie połączenie za pomocą przycisku WPS, ręczne połączenie ze smartfonem, czy poprzez aplikacje Totolink. My dziś skupimy się na konfiguracje poprzez aplikacje mobilną.