xbest.pl jako autoryzowany i główny dystrybutor marki INNO INSTRUMENT w Polsce, ma wielką przyjemność zaprezentować nowy model spawarki światłowodowej oznaczonej modelem A3. Omawiane urządzenie cechuje się bardzo dobrymi parametrami spawania przy niewielkich wymiarach oraz niskiej wadze w porównaniu do standardowych rozwiązań marki INNO. 

Spawarka światłowodowa INNO A3 to urządzenie wykorzystujące metodę centrowania do rdzenia światłowodu z systemem aktywnych V-rowków. Charakteryzuje się czasem wykonania spawu na poziomie 7 sekund w trybie szybkim, a czas wygrzewania osłonek wynosi 15-20 sekund, w zależności od zastosowanego typu osłonki. Posiada baterię o pojemności 3000 mAh,  umożliwiającą  wykonanie 150 cyklów spawania/wygrzewania na jednym ładowaniu. Żywotność elektrod to około 5500 spawów. Wymiary wynoszą 87 × 197 × 137mm, a waga to zaledwie 1,21kg z baterią lub 1kg bez baterii.

Urządzenie charakteryzuje prostota użytkowania, dzięki 4,3-calowemu wyświetlaczowi o wysokiej rozdzielczości oraz zastosowaniu przyjaznego dla użytkownika intuicyjnego interfejsu graficznego z menu w języku polskim. Dodatkowo sprzęt posiada powiększenie na poziomie 250x, co pozwala uzyskać duży i wyraźny obraz spawanych włókien.

Spawarka posiada możliwość zapisu aż 10 000 wyników i obrazów spawów w pamięci urządzenia. Dane mogą zostać wyeksportowane do pliku PDF, co sprawia, że zarządzanie oraz analiza danych staje się o wiele łatwiejsza i wygodniejsza. Usprawnia to również późniejsze przygotowywanie raportów z wykonania danej instalacji.

Prezentowane urządzenie jest odporne na kurz, zachlapanie i wstrząsy, a ponadto zostało wyposażone w diody LED służące do oświetlania spawanego włókna, co umożliwia zastosowanie sprzętu nawet w niesprzyjających warunkach. Dodatkowo pozwala na ładowanie baterii podczas pracy, co eliminuje konieczność wykonywania niepotrzebnych przerw.

Wartym uwagi jest fakt, iż decydując się na zakup spawarki INNO A3, otrzymujemy kompletny zestaw akcesoriów pozwalających na natychmiastowe rozpoczęcie pracy z urządzeniem. Prezentowany model dodatkowo posiada w zestawie podstawę, na której można zamontować spawarkę wraz z osprzętem dodatkowym (gilotynka, pojemnik na IPA itp.) umożliwiając tym samym lepszą organizację miejsca pracy oraz zwiększenie komfortu. Całość zestawu zapakowana jest w walizkę zabezpieczającą sprzęt oraz ułatwiającą transport.

W zestawie ze spawarką A3  znajduje się najnowszy model profesjonalnej obcinarki włókien oznaczonej modelem V10 PRO, wyposażonej w automatyczny pojemnik na obcięte włókna. Istnieje również możliwość osobnego jej zakupu. Gilotynka posiada cykl pracy „one-step”, czyli po umieszczeniu włókna w uchwycie i po jej zamknięciu, automatycznie tnie włókno (bez konieczności naciskania przycisków) a przy jej otwieraniu automatycznie ściąga odpad z włókna do pojemnika. 

Po każdym cięciu ostrze jest automatycznie obracane w kolejną pozycję, eliminując konieczność ręcznej zmiany jego położenia zapewniając tym samym powtarzalność wykonywanych cięć. Istnieje również możliwość wyłączenia tej funkcji i przejście na manualne ustawianie pozycji. Żywotność ostrza wynosi aż 60000 cięć. Posiada uniwersalny uchwyt, który można stosować do cięcia kabli światłowodowych o średnicach: 250μm, 900μm, 3.0mm, kabla płaskiego „flat” oraz kabla typu ribbon do 12 włókien. Dodatkowo wyposażono ją w wyświetlacz, który służy za licznik wykonanych cięć (pomiary można zresetować przyciskiem u dołu obudowy).

Spawarka INNO A3 posiada 3-letnią gwarancję. Firma xbest.pl jest nie tylko autoryzowanym dystrybutorem, ale również prowadzi autoryzowane centrum serwisowe marki INNO, dzięki czemu wszystkie naprawy realizowane są na miejscu, w Polsce.


Kartę katalogową wraz ze szczegółową specyfikacją spawarki światłowodowej INNO A3 można znaleźć na stronie www.xbest.pl. Zapraszamy do kontaktu z działem handlowym w celu uzyskania informacji na temat aktualnych cen oraz dostępności.

Siedziba: Al. Jerozolimskie 96,
Polska, 00-807 Warszawa

Oddział w Rybniku: ul. Św. Józefa 141D

Polska, 44-200 Rybnik
Tel: +48 32 239 6000