Ile kosztuje zdrowie pracownika?

Ile kosztuje zdrowie pracownika?

Dlaczego wracam dzisiaj do tematu Zdrowia w Abonamencie? Miałem w poniedziałek okazję rozmawiać z jednym z Operatorów, który zastanawiał się nad wykupieniem pakietu Enel-med dla swoich pracowników. Zrezygnował ponieważ uważał, że wiąże się to ze zbyt wysokimi kosztami. Błąd leżał po mojej stronie – nie dostarczyłem mu odpowiednich informacji i bezwiednie wprowadziłem w błąd. Podejrzewam, że ta sytuacja może mieć znacznie większy zasięg, dlatego dzisiaj z trochę innej strony na temat Zdrowia w Abonamencie. Przeczytaj całość – pokażę Ci co daje 85 zł miesięcznie zainwestowane w zdrowie pracownika.

Pytanie w tytule należałoby zmienić na „Ile tracisz gdy Twój pracownik choruje?”. Owszem, płacisz regularnie ZUS, który w 80% wspiera takie sytuacje, wypłacając wynagrodzenie w okresie choroby. Ja jednak zachęcam do przyjrzenia się bliżej takiej sytuacji.

Krzysztof idzie na L4. Dwa tygodnie temu wrócił z rodzinnego weekend’u. Był trochę osłabiony i przeziębiony. Nie poszedł do lekarza, bo nie mógł umówić wizyty. Pomyślał „Wezmę Ibuprom i jakoś to będzie”. W tym czasie zaraził kolejnych pracowników w firmie. Przez wspomniane dwa tygodnie jego wydajność i efektywność spadły. Ty o tym nie wiedziałeś – jesteś pracodawcą i nie siedzisz 8 godzin dziennie nad jego głową. On się nie przyznał, bo zależy mu na pracy. Przełożył kilka spotkań, wykonał mniej telefonów, zapomniał o wysłaniu zamówienia, pomylił mail’e Klientów…a koniec końców i tak poszedł na L4 na kolejne 2 tygodnie, zostawiając Ciebie z całym bałaganem.

I tak średnio dwa razy w roku na jednego pracownika. Sam będziesz wiedział, lepiej ode mnie, jakie to generuje dla Ciebie straty. To nie wina naszego wymyślonego Krzysztofa. To przez mechanizm, który stosujemy – jesteś chory > lecz się. A powinniśmy raczej stosować jesteś zdrowy > nie zachoruj. A to uzyskamy tylko dzięki skutecznej profilaktyce.

* * *

Inwestując 85 zł miesięcznie w zdrowie pracownika dajesz mu dostęp do nowoczesnej profilaktyki zdrowotnej i leczenia. Rejestracja dzięki aplikacji mobilnej pozwala na precyzyjne zaplanowanie wizyt. Brak kolejek w  oddziałach sprawia, że pracownik wychodzi z biura na godzinę a nie pół dnia. Zduszenie choroby w zarodku = pracownik nie idzie na L4.

A co w wypadku przewlekłych chorób, wymagających regularnej diagnostyki, leczenia? Tutaj jest jeszcze lepiej. Wizyty można realizować także w godzinach popołudniowych i co najważniejsze – w tym samym tygodniu lub nawet dniu. To zdecydowanie lepsze od wielomiesięcznych oczekiwań, które znaliśmy przy klasycznej opiece zdrowotnej. I to kolejna korzyść dla Ciebie – pracownik nie siedzi miesiącami w kiepskim stanie za biurkiem z zerową efektywnością tylko działa, szybko i skutecznie wracając do zdrowia. Zyskujesz w ten sposób jego wdzięczność, lojalność i lepsze zaangażowanie w pracę.

* * *

Ile to kosztuje?

Decydując się na pakiet OPTIMUM – 80zł. jest to kwota zwolniona z VAT. Możesz ją przerzucić na pracownika, doliczając ok. 4 zł na opłatę z tytułu podatku dochodowego. Możesz także wrzucić ją bezpośrednio w swoje koszta, z tytułu faktury, którą otrzymasz od nas (iNET GROUP), jako partnera Enel-med w projekcie Zdrowie w Abonamencie.  Szczegóły ofery znajdziesz TUTAJ. Nasz zespół już od wielu miesięcy korzysta z pakietów OPTIMUM, podobnie jak wielu operatorów, którzy zdecydowali się na właśnie takie rozwiązanie. Chcesz do nas dołączyć i zainwestować w zdrowie swoich pracowników?

Zgłoś ich do programu, click’ając w Zdrowie w Abonamencie.

%d bloggers like this: