Medialna młodzież.

Medialna młodzież.

Telewizja Magnes (Grupa Feromedia) z siedzibą w Łukowie, we współpracy z Fundacją Digital Space, przeprowadziła bezpłatne warsztaty telewizyjne dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego.

magnes.png

Wzięło w nich udział kilkuset adeptów sztuki telewizyjnej. Warsztaty były prowadzone w studiu Telewizji Magnes lub danej placówce oświatowej. Na miejscu w studiu młodzi dziennikarze, kamerzyści,montażyści poznali od kuchni funkcjonowanie zespołu redakcyjnego. Sami brali udział w nagrywaniu materiału video, który później wspólnie z montażystami obrabiali na profesjonalnych narzędziach. Prowadzący kładli duży nacisk na aspekty typowo dziennikarskie. Tłumaczyli jak napisać wartościowy tekst i czym jest etyka i rzetelność w zawodzie dziennikarza.

Fundacja Digital Space - logo2.png

Działania edukacyjne zostały docenione przez władze Województwa Lubelskiego. Marszałek Sławomir Sosnowski nagrodził redakcję za promowanie regionu. Obecnie trwa kolejna edycja warsztatów dziennikarsko-telewizyjnych. Fundacja Digital Space zaprosiła także, uczniów z powiatu ryckiego, bialskiego i łukowskiego na „warsztaty światłowodowe”

%d bloggers like this: