MESH WIFI

MESH WIFI

Big315

Wszyscy operatorzy budujący nowoczesne sieci szerokopasmowe spotkali się z problemem wąskiego gardła. Zostało ono przesunięte z elementów dostępowych do abonenta, do jego sieci domowej.
To infrastruktura po stronie abonenta jest ograniczeniem, co więcej, ograniczeniem, o które użytkownicy obwiniają operatora. Powszechna jest opinia: „Mój internet 100Mbit/s nie działa”. Punktem odniesienia jest Speedtest uruchomiony na urządzeniu bezprzewodowym.

 

AVM_FRITZ_Bestes_WLAN_mit_Mesh_Komfort_freigestellt

Obecne problemy wynikają z dwóch podstawowych powodów:
– wraz ze wzrostem liczby urządzeń i aplikacji zwiększa się popyt na domowe sieci Wi-Fi,
– znaczna część nowoczesnych sieci szerokopasmowych budowana jest na obszarach budownictwa jednorodzinnego, a charakterystyka tych budynków ze względu na powierzchnię, stanowi wyzwanie dla sieci bezprzewodowych.

Odpowiedzią na oba wyzwania jest WiFi o topologii MESH.
Sieć bezprzewodowa typu MESH to system składający się z wielu punktów dostępu WLAN rozmieszczonych w obrębie domu, które razem tworzą jedną, zintegrowaną sieć.

Sieć WiFi w topologii MESH marki FRITZ!
Sieć z funkcjonalnością MESH, zapewnia użytkownikom szybkie i stabilne połączenie WiFi, niezależnie od tego, w której części domu czy biura przebywają. Cała procedura konfiguracji odbywa się automatycznie. Router FRITZ! Box staje się urządzeniem nadrzędnym w sieci MESH.

AVM_FRITZ_WLAN_Mesh_freigestellt (2)Nowa oferta dla klientów, nowe źródło dochodów dla ISP!
Wdrażając nowe rozwiązania abonenckie do swojej oferty, operator daje możliwość rozwiązania wielu problemów po stronie klientów, a sobie umożliwia budowanie także dodatkowego źródło przychodów.
Wszystkie produkty firmy AVM dla ISP, w tym modułowy system MESH, dostępne są na platformie:

fritz2

Platforma umożliwia obsługę zamówień online, a także udostępnia wiele innowacji.
Do najważniejszych należy możliwość obsługi zamówień detalicznych. Dzięki niemu, każdy operator może posiadać własny sklep online z produktami AVM, bez konieczności budowania stocku. Takie rozwiązanie to:
nowy kanał sprzedaży, – możliwość kształtowania cen (marży) w detalicznej sprzedaży produktów AVM
Jak to działa: PRZYGOTOWANIE: – operator instaluje sklep ecommerce (platformy komercyjne lub open source),
wspólnie z nami integruje go z naszymi systemami,

ZAMÓWIENIA:
– klient zamawia produkt w sklepie operatora, dokonując płatności, – my wysyłamy produkt pod wskazany adres,
– operator otrzymuje od nas fakturę zakupową Skontaktuj się z nami: operator@fritzbox.pl by dowiedzieć się więcej!

 

Zalety sieci MESH marki FRITZ!

  • Szybkie, stabilne WiFi – wszędzie: nie ma znaczenia, w którym miejscu w domu znajduje się użytkownik lub do którego punktu dostępowego jest podłączony.
  • Indywidualny i modułowy: system składa się z routera, stanowiącego centralny element sieci, wzmacniaczy zasięgu FRITZ!Repeater oraz urządzeń PLC FRITZ!Powerline.
  • Push and play: wystarczy jedynie naciśnięcie przycisku na routerze FRITZ!Box i urządzeniu, które ma być podłączone do sieci.
  • Bezpieczny: transmisja pomiędzy każdym elementem sieci jest szyfrowana.
  • Wszystko w jednym miejscu: dzięki graficznemu podglądowi sieci MESH użytkownicy mogą zobaczyć prędkości połączeń sieciowych, dowiedzieć się, które urządzenia są podłączone, modyfikować ich ustawienia oraz zastosować aktualizacje.
%d bloggers like this: