Lek na cyberatak

Lek na cyberatak

Big320

Niezwiązanym z branżą ludziom cyberatak kojarzy się z komputerowym wirusem, wirtualną czarną magią czy Keanu Reevesem walczącym z Matrixem. Rzeczywistość wygląda inaczej, chociaż potrafi być równie pesymistyczna. Co ważniejsze, cyberataki nie dotyczą wyłącznie amerykańskich banków i giełdy. Są realnym, gospodarczym i ekonomicznym zagrożeniem również w Polsce.

Przypomnijcie sobie nie tak dawne zdarzenie, które pewnie obiło się Wam o uszy – cyberatak na sieć operatora TVK. Kilkakrotnie ponawiany po kolejnych, skutecznych obronach, paraliżował świadczone w sieci usługi telewizji i internetu. Siła ataku, według oceny ABW, była jedną z największych w Polsce.

Organizatorzy Fortel 10. szybko zareagowali, decydując się na przekazanie Wam recepty na cyberataki. W odpowiedzi na nowoczesne zagrożenia uczestniczy Forum otrzymają konkretne informacje, wiedzę i narzędzia.

Prezenter z NASK przedstawi najnowsze trendy w cyberbezpieczeństwie na podstawie rocznego raportu CERT Polska.

Natomiast prezentację 5 najczęściej atakowanych obszarów systemów IT w branży TV na świecie i jak się przed nimi ustrzec przedstawi Dawid Bałut, CEO CyberForces, TestArmy. W informacji o swojej prezentacji Dawid pisze: Opowiemy o realnych atakach, które zostały przeprowadzone na infrastruktury telekomunikacyjne na całym świecie, oraz o kosztownych skutkach tych incydentów bezpieczeństwa. Skupimy się na aspekcie najważniejszym, czyli tym w jaki sposób zaatakowany firmy wybrnęły z sytuacji i jak Polskie firmy telekomunikacyjne mogą przygotować się na odparcie tego typu ataków.


da.pngDawid Bałut

Specjalista i strateg cyberbezpieczeństwa. Doświadczenie zdobywał badając systemy bezpieczeństwa w największych firmach z Doliny Krzemowej, takich jak Apple, Amazon czy Facebook. Przez kilka lat pracował jako inżynier architektury bezpieczeństwa amerykańskiej firmy Egnyte.
Jego celem jest wprowadzenie zachodnich metodologii pracy nad projektem i zapewnienie polskim firmom najnowocześniejszych systemów bezpieczeństwa. Jest ogromnym entuzjastą edukacji. Prowadzi wiele szkoleń i udostępnia darmowe wykłady online, a jego gościnne artykuły ukazywały się m. in. w Forbesie, Quorze, 2600 Security Magazine.
Jako CEO CyberForces opracowuje długoterminowe strategie dotyczące cyberbezpieczeństwa, a jako szef działu Security pracuje przy najbardziej skomplikowanych projektach.

 

~ Ryszard Wojtaszek
Prezes Fundacji PROTELKO

REJ

Czytaj także:
REJESTRACJA FORTEL 10.
KOGO SPOTKASZ – FORTEL 10.

 

%d bloggers like this: