Big354

W segmencie przedsiębiorstw oraz gospodarstw prywatnych w ostatnich latach widoczne jest rosnące zapotrzebowanie na ultraszybkie łącza światłowodowe. W tym pierwszym przypadku kluczową kwestią jest zapewnienie dostępności do wielu systemów i aplikacji biznesowych działających w chmurze, wspomagających większość procesów biznesowych. W przypadku gospodarstw domowych szybki Internet to podstawa dla wykorzystania pełnego potencjału np. platform telewizyjnych oferujących filmy w jakości 4K. Rosnący popyt na nowoczesne rozwiązania światłowodowe zderza się jednak z dość brutalną rzeczywistością  – nadal zbyt niską podażą wysokiej klasy specjalistów odpowiadających za instalację tego rodzaju rozwiązań. Naprzeciw tym wyzwaniom wychodzi Akademia Światłowodowa: firma doradczo – szkoleniowa specjalizująca się w organizacji szkoleń z zakresu techniki światłowodowej, telekomunikacji i zagadnień pokrewnych.

INNOWACYJNA OFERTA
Akademia Światłowodowa to innowacyjna spółka należąca do grupy FCA, działająca na polskim rynku od 2009 roku. Jej siedziba zlokalizowana jest na terenie Strefy Ekonomicznej w podkrakowskich Niepołomicach. Specjalnością firmy jest nie tylko organizacja wspomnianych wcześniej szkoleń, ale również prace koncepcyjne, związane z opracowywaniem projektów w zakresie techniki światłowodowej oraz konsultacje eksperckie w zakresie telekomunikacji. Tym, co wyróżnia spółkę na rynku jest własne Centrum Szkoleniowo-Testowe w którym znajdują się odpowiednio dostosowane sale wyposażone w specjalistyczny sprzęt. To tam przyszli instalatorzy mogą zgłębiać tajniki techniki światłowodowej, doskonaląc przy tym swoje umiejętności. Akademia posiada także własne laboratorium IT oraz jedyny w Polsce w pełni profesjonalny Park Technologiczny.

SZKOLENIA NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE
Park technologiczny obejmuje ponad 500 metrowy odcinek trasy do wdmuchiwania mikrorurek i mikrokabli, wyposażony w specjalne „pułapki”, które mają imitować rzeczywiste problemy, z jakimi najczęściej spotykają się monterzy w trakcie instalacji sieci światłowodowych. W skład parku wchodzi również instalacja imitująca budynek mieszkalny, przy której prowadzone są szkolenia w zakresie FTTH SDU, a także gdzie przeprowadzane są symulacje w zakresie wprowadzenia mikrokanalizacji do budynku i punktów dystrybucyjnych. W parku znajdują się także podwieszana, napowietrzna instalacja światłowodowa, a także inne rozwiązania służące do prowadzenia warsztatów praktycznych w zakresie FTTH MDU, również w warunkach rzeczywistych.

„Wykorzystanie możliwości parku technologicznego pozwala doskonale łączyć wiedzę teoretyczną z praktyką, sprawdzać własne umiejętności, a także samodzielnie opracowywać własne rozwiązania, ucząc się na błędach. Osoby, które ukończą szkolenie są gotowe do pracy w zawodzie i bez problemu poradzą sobie z rozwiązywaniem standardowych, jak i bardziej niecodziennych problemów, z jakimi będą się musiały zmierzyć podczas codziennej pracy.”- zauważa Karolina Bukowska  – Koordynator ds. Szkoleń w Akademii Światłowodowej.

CERTYFIKATY AKREDYTOWANE PRZEZ MINISTERSTWO CYFRYZACJI
Wyposażenie parku pozwala nie tylko na prowadzenie zaawansowanych szkoleń praktycznych w warunkach zbliżonych do rzeczywistych, ale także przeprowadzanie różnego rodzaju testów rozwiązań światłowodowych, badając ich odporność na czynniki środowiskowe.  Akademia, jako pierwsza, posiada także uprawnienia do egzaminowania i certyfikowania specjalistów w ramach Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji: „Montowanie i serwisowanie przyłączy oraz instalacji wewnątrzbudynkowych w technologii światłowodowej”.

Certyfikat posiada akredytację Ministerstwa Cyfryzacji i jest rozpoznawalny w branży światłowodowej nie tylko w Polsce, ale również w wielu krajach Unii Europejskiej.

SZKOLENIA DOFINANSOWANE Z UE
Akademia Światłowodowa od kilku lat aktywnie wspiera firmy przy pozyskaniu dotacji z Powiatowych Urzędów Pracy, przeprowadzając m.in. szkolenia w zakresie instalacji sieci światłowodowych, które dofinansowywane są ze środków pochodzących z funduszy europejskich. Spółka uczestniczy również w projektach finansowanych z Krajowego Funduszu Szkoleniowego, w ramach którego dystrybuowane są środki na wsparcie kształcenia ustawicznego. Mikrofirmy mogą liczyć na dofinansowanie na poziomie 100%, z kolei przedsiębiorstwa zatrudniające powyżej 10 pracowników nawet na 80% dofinansowanie szkolenia. Projekty tego rodzaju realizowane są dwa razy w ciągu roku.  Oprócz szkoleń technicznych, firmy skorzystać mogą również z bogatej oferty szkoleń sprzedażowych i menedżerskich.

230 mln ZŁOTYCH DO WYDANIA
W bieżącej perspektywie – do końca 2019 r. Krajowy Fundusz Szkoleniowy dysponuje dofinansowaniem w kwocie 230 mln zł. Środki te mają zostać przeznaczone na finansowanie kursów i szkoleń specjalistycznych, w tym również szkoleń organizowanych przez Akademię Światłowodową.

To pozwala nam kierować ofertę do szerokiego grona odbiorców (w tym małych i średnich przedsiębiorstw), uzupełniając braki kluczowych kompetencji, jakich obecnie brakuje na krajowym rynku – dodaje Karolina Bukowska.

Oferta Akademii jest niewątpliwie ciekawą propozycją na rynku techniki światłowodowej, telekomunikacji i branż pokrewnych. Stanowi ona również odpowiedź na rzeczywiste problemy na rynku. Z tych względów osoby, które ukończą kursy oferowane przez Akademię mogą liczyć na szybkie znalezienie pracy w zawodzie np. monterów sieci światłowodowych. Popyt na tego rodzaju  pracowników w przeciągu najbliższych kilkunastu lat z pewnością będzie dynamicznie wzrastać.

Rozwijasz własną firmę , potrzebujesz wyszkolić nowych pracowników, a to wszystko z min. 80% dofinansowaniem? Zgłoś się do Akademii Światłowodowej i zapytaj o ofertę szkoleniową.

Więcej informacji na temat szkoleń:

Karolina.png

Karolina Bukowska
tel. 12 294 97 16
szkolenia@akademiaswiatlowodowa.com.pl
akademiaswiatlowodowa.com.pl

Chcesz wiedzieć więcej  i poznać lepiej nasze możliwości? Zapraszamy na bezpłatne warsztaty FCA w Warszawie. Startujemy 30 maja, o godzinie 10:00.

warsztaty

 

CZYTAJ TAKŻE
AKADEMIA FCA – BYLIŚMY