6 miesięcy później…

6 miesięcy później…

Big389

Rok 2019 pędzi do przodu jak z bicza strzelił. Nie dalej jak wczoraj w powietrzu fruwały korki z noworocznych szampanów a już dzisiaj jesteśmy w połowie tego dynamicznego roku. Kto z Was spodziewał się, że 2019 będzie aż tak wciągający?

Zaczęło się z wysokiego C i pierwszych problemów z RODO. Niektórzy jeszcze wdrażali zaległą aktualizację wzorów dokumentów a inni już zmagali się z pierwszymi skargami i zbiorowymi zgłoszeniami do wiadomych instytucji. Równolegle, doszło do kilku medialnych jak i wielu mniej nagłaśnianych fraudów telekomunikacyjnych. Kolejnych kropel potu na karku dodawały szepty na temat szybkiego rozwoju 5G oraz, trwające do dzisiaj, prace nad nowelizacją Megaustawy i związane z nią otwarte dyskusje. Wszyscy stanęliśmy na palcach aby znad horyzontu wypatrywać nadchodzących zmian. Zastanawialiśmy się, co jeszcze może przynieść 2019?

Wyrok dla Orange, nawet jeśli dla kogoś nie był zaskoczeniem, na pewno pokazał, że pewne zmiany na naszym rynku nie będą tylko symboliczne. A kto dobrze wytężał wzrok ten mógł szybko zauważyć, jak giganci telekomunikacji budzą się z zimowego letargu. Mowa oczywiście o nadspodziewanym przyspieszeniu konsolidacji rynku. Zarówno w ramach infrastruktury i transmisji jak i w relacjach pomiędzy Operatorami telewizyjnymi. Ale na tym nie koniec. Konsolidacja, która w każdym środowisku biznesowym jest naturalnym zjawiskiem, była widoczna również na rynku ISP. I chociaż konkretne liczby nie są nam jeszcze znane, to zauważyliśmy znaczące zmiany sił w kilku regionach Polski.

My też nie siedzieliśmy w wygodnych fotelach. Przez kolejne półrocze pracowaliśmy na korzyść Operatorów i branży, utrzymując  wysoki poziom dostarczanych usług i tworząc nowe, rozwojowe wdrożenia dla ISP. I tak, w naszej ofercie znalazły się dedykowane strategie reklamowe iBOOK i współdzielona usługa IOD (Inspektor Ochrony Danych). Wzmocniliśmy również współpracę z partnerami, aby ułatwić Wam dostęp do lepszych cen i profesjonalnej obsługi. Zatrudniliśmy nowych pracowników i zewnętrznych dostawców. Tworząc nowe relacje rozpoczęliśmy nowy rozdział w historii iNET GROUP.

Punktami zwrotnymi ostatnich miesięcy były konferencje, meetingi i eventy, które wytyczyły nowe kierunki działań dla wszystkich integratorów i całej branży. Dość wymienić wiosenny MiŚOT Meeting w Wiśle, FORTEL 10., XXIV KIKE, 18 KTS i wiele innych. Merytoryka i integracja zawsze były mocnymi stronami tych wydarzeń a pierwsze półrocze 2019 jasno pokazało, że branża żyje i jest w świetnej formie! A jak Wy sądzicie?

 

 

%d bloggers like this: