Byliśmy na Meet IT

Byliśmy na Meet IT

Big498

Jak dobrze rozpocząć grudzień? Ci, którzy nie dotarli na Wigilię do Puchaczówki lub nie rozpoczęli wczesnego, świątecznego urlopu, na pewno zaczęli ten miesiąc razem z 3S, podczas Meet IT w Katowicach. Współpraca między naszymi firmami trwa od lat, dlatego też nie mogło nas tam zabraknąć. Grzegorz Szeliga, Prezes iNET GROUP, postanowił sprawdzić czy wspólnie z pozostałymi uczestnikami i organizatorem wydarzenia uda się spojrzeć w przyszłość branży.


Nie tak dawno temu, 5 grudnia miałem okazję po raz kolejny reprezentować iNET Group na siódmej już edycji spotkania Meet IT. Za organizatorem: Spotkania Meet IT to inicjatywa skierowana do profesjonalistów i sympatyków telekomunikacji i informatyki, której celem jest upowszechnianie wiedzy i doświadczeń z zakresu wykorzystania infrastruktury i rozwiązań IT. Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia jest Grupa 3S. Pierwsze spotkanie w ramach Meet IT odbyło się 18 października 2012 roku w Katowicach. Meet IT to doskonały networking – ale także wartościowe prelekcje.

Tegoroczna edycja nie mogła nie nawiązać do jednego z ważniejszych wydarzeń na rynku – przejęcia 3S przez PLAY. Było sporo historii, tego w jaki sposób 3S znalazł się w miejscu w którym jest w tej chwili. Niewątpliwie ciekawie przedstawił to Piotr Pawłowski, Prezes Zarządu 3S SA podczas swojej prezentacji. Wybór drogi którą przedstawił – pomiędzy masowymi usługami o niskiej marży a kompleksowymi wdrożeniami odpowiadającymi na realne potrzeby klientów, to coś co można przenieść na  bardzo wiele innych biznesów. Osobiście uważam, że branża ISP także będzie musiała stanąć przed tym wyborem. Dobrze, że jest ktoś, kogo historią można się inspirować.

Nie obyło się także w związku z tym bez przedstawiciela PLAY –
Tomasz Mrozowski
Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju Biznesu PLAY​

Tomasz, prezentując minione wydarzenie PLAY w Gdańsku, pokazał nam testowe wdrożenie 5G (922 Mbps bezprzewodowo!), aktualne plany i podejście do produkcyjnego procesu implementacji nowej technologii, obalając przy okazji kilka mitów na jej temat. Po jego prezentacji wiem, że „Wielka Czwórka” podchodzi do 5G nie tylko bardzo poważnie, ale także rozsądnie. Technologia ta ma tak naprawdę trzy warianty w oparciu o częstotliwości, których używa i będą one wdrażane zgodnie z zapotrzebowaniem na rynku – nikt nie będzie instalować nadmiarowych czy niepotrzebnych urządzeń w imię mitycznego pokrycia zasięgiem całego kraju. To bardzo rozsądne podejście, które szybko zapewni funkcjonalną sieć 5G. Szybciej niż niektórzy przedstawiciele naszej branży uważali do tej pory. 5G to zdecydowanie nie tylko marketing.

Poza strategicznymi dla Grupy 3S tematami, spotkanie było wypełnione ciekawymi prezentacjami z zakresu szeroko pojętego IT – Przemysław Kucharzewski z BrandsIT i Michał  Sajdak z Sekurak to osoby których nie trzeba przedstawiać – warto było ich posłuchać. Spotkanie zakończyło się panelem dyskusyjnym.


 „Co sześć głów myśli o przyszłości IT”

Panel dyskusyjny moderował Łukasza Dec z telko.in i został przez niego świetnie podsumowany. Zachęcam Was do lektury jego autorstwa – https://www.telko.in/teleinformatyka-jutra

Forma spotkania – w kinoteatrze Rialto w Katowicach, była bardzo interesująca. Wyciszenie budynku teatralnego, delikatne oświetlenie, miękkie obicia foteli – to wszystko stworzyło unikalny klimat i pozwoliło na odcięcie się na chwilę od bieżących spraw i skupienie się na wartościowym przekazie spotkania. Gratuluję organizatorom i partnerom wydarzenia, zapraszam na podsumowanie na https://www.meetit.3s.pl i czekam na 8 edycję za rok. Jeśli zastanawiacie się czy wpisać Meet IT w swój kalendarz na przyszły rok, rzućcie okiem na video relację przygotowaną przez 3S.

~ Grzegorz Szeliga iNET GROUP


 

Czytaj także:
VIDEO-PRELEKCJE 24iM część 3

%d bloggers like this: