BlogBIG03192

25 marca to data zakończenia tzw. kwarantanny dla większości placówek edukacyjnych i użytku publicznego. To również czas dla zdroworozsądkowego podejścia do realnego zagrożenia pandemią w Polsce. Dlatego większość z nas pracuje teraz w domach, zza klawiatur laptopów. Z dala od tłumnych budynków, polityki otwartych drzwi i bezpośredniego kontaktu z Klientami. Czy skończy się na 25 marca? Nie chcę być sceptyczny, ale szczerze wątpię.
Obecna sytuacja stagnacji rynkowej i mówiąc szczerze, wręcz zatrzymania sprzedaży dała wszystkim w kość. Wykorzystujemy ten czas na działania projektowe, analizę i usprawnianie procesów w naszych firmach i poszukiwania nowych kanałów sprzedaży. Ale o tym przeczytacie w dzisiejszym, tytułowym artykule Grzegorza Szeligi. W tym miejscu podpowiem Wam co robić, żeby nie zwariować podczas pracy w trybie home office i jak dobrze wykorzystać czas poza obowiązkami służbowymi. I wiem, że pewnie wielu z Was spodziewa się tu najlepszego przepisu na bimber czy 5 sposobów na podryw sprzątaczki, ale odejdę od moich zwyczajowych praktyk 🙂 i podzielę się z Wami 10 zasadami skutecznego Home Office.

 1. Pilnuj godzin pracy.
  Skoro w regularnym trybie pracowałeś od 08:00 do 17:00 to rób dokładnie tak samo na HO.
 2. Skup się na pracy.
  Praca w domu to duże wyzwanie. W skutecznym działaniu przeszkadzać mogą domowe obowiązki, przerwy na gotowanie, długi spacer z psem, odcinek ulubionego serialu, itp. Pamiętaj, że w HO od Home ważniejsze jest Office. Pracuj skutecznie i nie rozpraszaj się.
 3. Znajdź sobie pokój.
  Nie każdy z nas ma komfort wielkich przestrzeni dużych domów, ale każdy z nas powinien zlokalizować swój HO w jednym pokoju i możliwej izolacji od rodziny. Twój czas pracy to nie czas na „kotku, powieś mi firankę” czy „podrzuć mnie do Biedronki”. Jakkolwiek brutalnie to brzmi 🙂 uprzedź najbliższych, że pracujesz i jesteś nieosiągalny.
 4. Sporządź listę działań.
  Tych, które wykonasz w danym, konkretnym dniu jak i tych w perspektywie całego HO. Kontroluj swoją skuteczność i wykonuj zadania z listy.
 5. Zadbaj o komunikację
  Upewnij się, że masz do dyspozycji wszystkie niezbędne narzędzia, które odpowiadają za Twoją komunikację z zespołem, podwykonawcami i Klientami.
 6. Pilnuj przerw
  Jak zawsze, przerwa rzecz święta. Odpoczywaj w wyznaczonych porach i pamiętaj o posiłkach. Uważaj tylko, że by przerwy nie przerodziły się w zimnego Leszka przed telewizorem.
 7. Korzystaj z chmury.
  Lub innej metody synchronizacji danych. Upewnij się, że efekty Twojej pracy w ramach HO będą potem dostępne na innych urządzeniach, na których pracujesz.
 8. Zadbaj o aktywność fizyczną.
  Ciągła pozycja siedząca negatywnie wpływa na Twoje zdrowie fizyczne i psychiczne. Zaplanuj w swoim dniu jedną 15 minutową przerwę na ćwiczenia lub krótki spcer.
 9. Komfort psychiczny.
  Siedzenie w pidżamie na skraju łóżka jest może i wygodne, ale mocno rozleniwia zwoje mózgowe. Nastaw się na skuteczną i przyjemną pracę, która przyniesie korzyści. Często nowe środowisko pracy otwiera nowe możliwości i pozwala skupić się na zaniedbywanych dotąd zadaniach.
 10. Rozliczaj samego siebie.
  Na koniec dnia sprawdź czy wykonałeś przygotowane dla siebie zadania. Jeśli nie zdążyłeś czegoś zrobić, zaplanuj to dobrze na kolejne dni.

A po pracy? 🙂 Cóż, oto przepis na najlepszy bimber 🙂 A tak zupełnie serio, kilka pomysłów na spędzenie wolnego czasu w domu z pandemią za oknem. Zacznijmy od dobrej lektury. Według Top 100 w Empiku Polacy obecnie najchętniej sięgają po „EKSTRADYCJĘ” autorstwa Remigiusza Mroza.

ekstradycja-b-iext58556423

Ranking EMPIK TOP 100


 

Nie lubisz książek? No to może odrobina mocnego kina będzie dobrą rozrywką w tych niespokojnych czasach? FILMWEB podpowiada

Jakie komedie obejrzeć w trakcie kwarantanny?

A dla tych, którzy przegapili lutowe kinowe hity, krótki zwiastun tego co warto pobrać….eeee…wypożyczyć na BlueRay.


 

Jak każdy Dżentelmen dobrze wie, popołudniowa lektura czy film wieczorową porą, obydwie formy rozrywki najbardziej lubią towarzystwo szerokiej szklanki. Dlatego na zakończenie dzisiejszej publikacji zostawiam Was z rankingiem 😉

TOP 10 Zielonych Herbat


Czytaj także:
MARKETING OVIGO