Zatory płatnicze

Zatory płatnicze

BlogBIGmarzec263

Prowadzenie działalności gospodarczej (szczególnie w obecnej sytuacji) nie stanowi drogi usłanej różami. Jak każdy przedsiębiorca, Ty też w ciągu swojej pracy zawodowej spotkasz się lub spotykasz, z koniecznością ściągnięcia długów od abonenta. Odzyskiwanie należności może odbywać się na kilka sposobów, które wiążą się z poniesieniem mniejszych lub większych nakładów, głównie finansowych. W końcu czas to też pieniądz! Jedno jest pewne. Bardziej opłaca się spróbować jednej z niżej omówionej, metod windykacji niż podarować dłużnikowi swoje pieniądze.

Windykacja samodzielna
W tym przypadku wierzyciel decyduje się na windykację samodzielną podejmując kroki do odzyskania swojego długu. Samodzielną windykację możesz prowadzić zarówno w formie polubownej jak i sądowo-egzekucyjnej. Jednak pamiętaj, że wiąże się to z szeregiem czynności (niejednokrotnie skomplikowanych prawnie) poświęceniem czasu swojego i swoich pracowników, pilnowaniem, konsekwencji działań, regularnym kontaktem z dłużnikiem.

Zlecenie windykacji długów kancelarii
Niewątpliwą zaletą zlecenia windykacji należności kancelarii prawnej jest zyskanie czasu, który poświęciłbyś na prowadzenie windykacji samodzielnie. Oczywiście powinieneś ściśle współpracować z kancelarią i monitorować podejmowane czynności. W tym układzie możesz bardziej poświęcić się prowadzeniu swojej działalności, podczas gdy specjaliści zajmują się odzyskaniem Twoich należności i wszystkimi zagadnieniami
prawnymi. Ten model windykowania długów jest ogólnie uważany za sprawny i skuteczny. Pamiętaj, że istnieje możliwość odzyskania od dłużnika wydatków, czyli przeprowadzenie windykacji na koszt dłużnika.

Obecna sytuacja i prawdopodobny kryzys gospodarczy, wymuszać będzie zupełnie inne spojrzenie na kwestię kosztów, płynności finansowej. Wszyscy szukamy oszczędności. Dlatego alternatywą dla standardowych rozwiązań windykacyjnych jest windykacja elektroniczna (zdalna). Dla członków INET Group mamy rozwiązanie tańsze i szybsze. Jeżeli masz potrzeby windykacyjne i pytania z tym związane, daj nam znać na
robert.lis@inetgroup.eu
Firma EPULEGAL – Systems sp. z o.o. – nasz wieloletni partner w obszarze windykacji – skontaktuje się z Tobą i odpowie na Twoje pytania.

EPULEGAL – Systems sp. z o.o. od samego początku stawiała i stawia nacisk na pełną zdalną obsługę procesów sądowo-egzekucyjnych, co konsekwentnie realizuje przy wykorzystaniu swojej autorskiej aplikacji. Ponadto e-sąd, z którego korzysta – działający w rozproszeniu i zdalnie – również odpowiada aktualnym potrzebom wymuszanym przez obecną rzeczywistość (zdalna praca i jej ciągłość). Zapraszamy do współpracy.


 

Czytaj także:
UTRACONA ULGA? NIE! DODATKOWY PRZYCHÓD

%d bloggers like this: