BlogBIG20200709b

Cześć. Skoro zaglądasz tutaj dzisiaj to zapewne chcesz dowiedzieć się jak zmienić postrzeganie swojej firmy na lokalnym rynku. Może w ubiegłym tygodniu czytałeś naszą publikację dotyczącą określania grupy odbiorców Twoich usług i produktów? Może zaciekawiły Cię niebieskie lenonki gościa na zdjęciu? A może od jakiegoś czasu zmagasz się z wprowadzeniem zmian, których nie jesteś pewny i chociaż widzisz potrzebę, to nie podejmujesz dalszych kroków?

Dlatego w naszym cyklu 10 artykułów na temat budowania marki, wskazujemy sprawdzone i skuteczne kroki budowania nowoczesnej marki w branży telekomunikacyjnej. Czy dopiero otworzyłeś biznes czy przymierzasz się do nowej wersji swojej firmy, zapnij pasy i witaj w drugim odcinku BRANDING.

Dzisiaj pokażę Ci jak w kilku etapach zdefiniować swoją firmę i być gotowym do propagowania swojej firmy w marketingu, obsłudze i sprzedaży. Gdy wypowiemy na głos słowa „misja firmy” nasza wyobraźnia od razu podpowie nam „AUDI – das auto”, „Gillette – najlepsze dla mężczyzny” czy „…prawie jak Żywiec”. Rozumiemy firmy poprzez pryzmat ich haseł reklamowych i tego co firmy pokazują na zewnątrz. To jednak często zamydlony obraz ponieważ stanowi jedynie fragment misji/charakteru marki. Fragment, który akurat najlepiej nadaje się do eksponowania zalet konkretnego produktu czy usługi. Misja firmy, czyli definicja firmy, to jej fundament i tak jak fundament budynku tak i ona nie może być podważalna i wrażliwa na błędy.

„Szybko i bezawaryjnie” znaczy wprost „Działamy szybko i nasza sieć jest bezawaryjna”. „Innowacyjni i wyprzedzający konkurencję” znaczy, że wprowadzamy nowinki technologicznie szybciej niż pisze o nich google. Niemal niemożliwe do osiągnięcia, prawda? Dlatego tak bardzo ważne jest aby definicja Twojej marki była solidna i odpowiadała na potrzeby Twojej grupy docelowej. Twoi Klienci będą postrzegać Twoją firmę przez pryzmat jej definicji. Jeśli będzie spójna z Twoimi działaniami, będzie budować wartość Twojej marki. Jeśli będzie tylko pięknym napisem na szyldzie, który nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, stanie się obiektem drwin w mediach społecznościowych a w najlepszym wypadku sprayem na przystanku 🙂 To też jakaś forma reklamy 😉

Dobrze przemyśl definicję marki, mając pełną świadomość tego, że musisz ją odzwierciedlać we wszystkich swoich działaniach. Identyfikacja wizualna, standardy obsługi Klienta, jakość usług, wsparcie techniczne, kultura prowadzenia biznesu, to wszystko będzie potwierdzać wybrany przez Ciebie kierunek albo, jeśli przekłamane, budować furtkę dla konkurencji, która skrzętnie wykorzysta każdy Twój błąd. Jednak przede wszystkim upewnij się, że Twoja marka będzie jasno zdefiniowania. Jakby nie patrzeć marka bez misji jest jak łódka bez żagla. A ile można wiosłować?


 

Czytaj także:
BRANDING 1.0 – GRUPA ODBIORCÓW