Wirtualny Kongres Przedsiębiorców Telekomunikacyjnych to połączenie kilku dobrze znanych Wam wydarzeń w jedno, pękające w szwach wydarzenie online. Za nami już dzień iNET Group, dzień Kancelarii MEDIA, a także dzień przedstawicieli MEDIAKOM.
Dokładnie dzisiaj startuje wydarzenie Krajowej Izby Komunikacji Ethernetowej, które zakończy pełen tydzień wiedzy, wrażeń i wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami.

Jako osoba stale pozostająca w bezpośrednim kontakcie z Państwem chciałbym podziękować zarówno prelegentom, którzy podczas dnia iNET Group wystąpili na wirtualnej scenie jak i uczestnikom, którzy postanowili obdarzyć nas zaufaniem i posłuchać prelekcji, które starannie dla Państwa wyselekcjonowaliśmy. To naprawdę trudne zadanie, aby w 6 godzin poruszyć ważne i trapiące branżę tematy, ale oczywiście udało się, a rozmowy w kuluarach dopełniły całości!

W kilku poniższych punktach chciałbym przypomnieć Wam w pigułce to co działo się na scenie 30.11. Każda wyświetlana podczas WKPT prezentacja może zostać Wam udostępniona. Wystarczy, że napiszecie na pawel.kucieba@inetgroup.eu, a ja osobiście podeślę interesujące Was materiały.

No to o czym mówiliśmy?

 1. Grzegorz Szeliga – Rozwój iNET Group, dzięki tej prelekcji poznałeś naszą historię i dowiedziałeś się w jaki sposób możemy zadbać o Twój biznes.
 2. Michał Latuszewski – Zmiany w przepisach prawa dotyczące ISP – Wspólnie przygotujmy się do zmian, które nadejdą już niebawem.
 3. Bernard Fruga – Kiedy będziesz mógł odpuścić bieżące zarządzanie w firmie i zająć się innymi przedsięwzięciami? – Nie każdy jest dobrym kierownikiem: O rozmowach z pracownikami i przydzielaniu im celów. Plan rozwojowy pracowników i transfer wiedzy.
 4. Dariusz Fudala – Obowiązki przedsiębiorców dotyczące bezpieczeństwa – Przepisy skonsolidowane w jedną konkretną prezentację. SayF zaprasza!
 5. Sławomir Gryz – Jak sobie radzić z DDoS… albo nie musieć sobie radzić?
 6. Marcin Żelaznowski – Projekty i nowości Protecti – Innowacyjna metoda klasyfikacji stron internetowych dla systemów filtracji treści – B+R, implementacja, efekty
 7. Robert Lis – Projekty iNET Group. Korzyści dla wszystkich Operatorów ISP, rozwiązania dla członków iNET Group.
 8. Dawid Szwugier – OVIGO – Nowoczesna telewizja z wieloma możliwościami
 9. Piotr Pytel – Jak przeprowadzić rekrutację i wdrożenie nowego pracownika, aby od pierwszych dni w pracy generował zyski dla firmy – instrukcja krok po korku. – Planujesz zatrudnienie nowego pracownika? Sprawdź jak kompleksowo przygotować go do pełnienia nowych obowiązków
 10. Marcin Sławek – Podręcznik przetrwania dla ISP – Porady, wskazówki, marketing i reklama
 11. Sylwester Chojnacki – Multigigowa Platforma Usługowa od Cambium – niezwykle skuteczna podczas pandemii
 12. Adrian Olkis – Windykacja – zagadnienia, rozwiązania i wyjaśnienia specjalnie dla Ciebie.
 13. Adam Badowski i Tomasz Pawłowski – Co nowego w Metromobile? – Jak wysłać milion SMS-ów i po co?

Jak widzicie, agenda została ułożona w taki sposób, aby zróżnicować omawiane tematy, a ich zakres w pełni odpowiadał tego co obecnie jest dla nas najistotniejsze.

2020 rok tak naprawdę od nowa uczy nas radzenia sobie z otaczającą rzeczywistością. Wielu z nas ma z pewnością duży problem z przestawieniem się i zrozumieniem ograniczonego kontaktu online. Czy takie działania w ogóle mają sens? Myślę, że poniższe wypowiedzi naszych przyjaciół i partnerów przekonają Was, że nie liczy się sposób przekazywania wiedzy, a wyłącznie jej jakość!


„Kongres w nowej formule  wynikającej z czasu w którym jesteśmy, spełniła moim zdaniem oczekiwania wszystkich jego uczestników. Ciekawe tematy prelekcji oraz możliwość wirtualnego kontaktu pomiędzy uczestnikami spotkania pozwalają podtrzymać wzajemne relacje, a też nawiązać nowe.”

Sławomir Gryz, Orange Polska


„Trudne czasy spowodowały zmiany w podejściu do organizowania konferencji. Z typowych konferencji na żywo przenieśliśmy się do on-line-u, ale Klienci i Partnerzy zaakceptowali tą formę bardzo szybko. Wielu z nich stale poszukuje rozwiązań do swoich sieci i konferencja INETu jest zapewne takim miejscem, gdzie można porozmawiać o technologii z producentami. Jesienna edycja, pomimo, że może skromniejsza pozwoliła nam spotkać się z kilkoma nowymi Klientami, którzy poszukiwali stabilnych i wydajnych rozwiązań radiowych dla swoich przeciążonych sieci. Czas COVIDu dosyć brutalnie zrewidował możliwości wielu sieci, a urządzenia Cambium Networks po raz kolejny udowodniły, że wydajnościowo są w stanie sprostać każdym wymaganiom abonentów końcowych.”

Sylwester Chojnacki, Cambium Networks


„Wirtualny Kongres Przedsiębiorców Telekomunikacyjnych? idealne rozwiązanie na nieidealne czasy pandemiczne. Z dowolnego miejsca na ziemi możesz zachować stały kontakt z całą bazą wiedzy w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości ISP”

Adrian Olkis, Epulegal


Czytaj także:
DZIEŃ iNET GROUP