Wycena spółki

Wycena spółki

Szkolenia realizowane przez iNET GROUP, czy to samodzielnie wewnątrz grupy, czy przy udziale współpracujących specjalistów i praktyków, zawsze nacechowane są praktycznym podejściem do biznesu operatorskiego. Sprzedaż, obsługa klienta, zarządzanie, jak i te stricte związane ze światłowodowym rzemiosłem – uprawnienia SEP 1kV, wysokościowe czy spawalnicze i pomiarowe. Dzisiaj, wspólnie z trenerskim duetem z Tech Mine zapraszamy Cię do udziału w szkoleniu w formule OnLine, które pomoże Ci w uzyskaniu odpowiedzi na wyjątkowo interesujące pytanie.

Ile warta jest Twoja firma?

To pytanie, które pewnie zadawałeś sobie wielokrotnie. Planując dalsze inwestycje, rozważając sprzedaż, przygotowując się do fuzji spółek, a może ze zwyczajnej ciekawości. Jakby nie patrzeć wartość firmy jest jedną z miar jej wielkości. Ile warta jest Twoja firma?
Odpowiedź jest w zasięgu ręki, chociaż nie jest tak oczywista, jak mogłoby się wydawać. Oceniając czy szacując faktyczną wartość swojego biznesu będziesz miał możliwość bliższego przyjrzenia się procesom, które na wielu płaszczyznach zachodzą wewnątrz firmy. Możliwe, że już wcześniej przymierzałeś się do wyceny firmy, bazując na wynikach finansowych i sprawozdaniach, ilości gniazdek i rozpiętości sieci, a nawet jej potencjale sprzedażowym. Pewnie nie było łatwo? Nasze szkolenie pozwoli Ci uniknąć błędów i wspólnie z prowadzącymi wskazać realną wartość Twojej firmy.

Od czego zaczniemy?

Jak zawsze, od podstaw. Niezależnie od tego, jak długo „siedzisz” w danej branży, ani jak dobrze znasz jej realia, warto sprawdzić czy wiesz wszystko o finansach w swoim biznesie. Może lata doświadczenia, ciągłe inwestycje i finanse oparte na sprzedaży setkom czy nawet tysiącom klientów uśpiły Twoją czujność? Sprawdźmy to wspólnie. W ramach wstępu do naszego spotkania zapraszamy Cię wypełnienia krótkiego testu – Znajomość finansów firmy. Wyniku testu prześlemy do Ciebie drogą mailową.


To jak to działa?

Test ze znajomości finansów firmy to oczywiście niezobowiązujący wstęp do konkretnych działań, które omówimy i przećwiczymy już podczas samego szkolenia. Przed nami dwa dni w formule OnLine i dwóch trenerów realizujących warsztat: Andrzej Koniuk i Dominik Jaworski. Zapoznaj się z programem szkolenia i zarejestruj za pomocą formularza poniżej.

O co zapyta inwestor – wartość i wycena firmy.

19.12.2020 i 09.01.2021
koszt uczestnictwa: 1000 zł/netto

Dzień pierwszy 19 grudnia 2020

 1. Wprowadzenie.
  • Wycena – czego się po niej spodziewać? Dylemat między precyzją a dokładnością pomiaru.
  • Czym jest wycena i dla kogo jest ona tworzona. Czy dla każdego jest taka sama?
  • Mity w obszarze wycen:
   a) Poszukiwania św. Graala wyceny
   b) To stała wartość
   c) Reguła kciuka
   d) Cena za sprzedaż firmy to również jej wartość
  • Zacznijmy wreszcie czyli co lubią inwestorzy:
   a) Założenia
   b) Przejrzystość
   c) Cel
 1. Gdzie funkcjonuje firma? Otoczenie rynkowe.
  • W jaki sposób mierzyć potencjał firmy na danym terenie
  • Trwałość modelu biznesowego
  • Czy potrafię odpowiedzieć na pytania:
   a) Jak bardzo zyskowna (w %) jest moja firma?
   b) Jaka jest płynność firmy?
   c) Jak wygląda zadłużenie firmy?
   d) Jak mierzyć sprawność firmy?
 1. Podsumowanie.
  • Jakie są „nośniki wartości” firmy w zależności od jej etapu rozwoju?

Dzień drugi – 9 stycznia 2021

 1. Przypomnienie wiadomości
 2. Metody wyceny:
  • Porównawcza
  • Księgowa
  • Dochodowa
 3. Podsumowanie szkolenia.


Przygotuj się do szkolenia

Wszystkich uczestników szkolenia i generalnie wszystkich zainteresowanych finansami w biznesie zapraszamy do lektury publikacji autorstwa Andrzeja Koniuka. Artykuły pozwolą Wam spojrzeć z innej perspektywy na swoje biznesy i posłużą za przedsmak szkolenia OnLine.

SAFETY FIRST?
FINANSOWE POTRZEBY FIRMY
KTO NIE RYZYKUJE…


Andrzej Koniuk Finansista od 15 lat, konsultant biznesowy, trener w programach rozwojowych i finansowych dla kadry managerskiej średniego szczebla i councelor.  Doświadczenie zawodowe zdobywał w organizacjach biznesowych różnej wielkości – od małych podmiotów gospodarczych po międzynarodowe korporacje. Obecnie pracuje głównie z przedsiębiorstwami z sektora MŚP, przeprowadza diagnozy organizacji i optymalizuje strukturę finansowania, przeprowadza analizę finansową i controllingową przedsiębiorstwa. Łączy myślenie systemowe z działalnością operacyjną, szuka rozwiązań problemów na poziomie całej organizacji i styku działań poszczególnych grup projektowych. Okazjonalnie ekspert finansowy w stacjach telewizyjnych.


%d bloggers like this: