Na pytanie „kto jest klientem ISP” można odpowiedzieć chóralnym „każdy”. Może z pominięciem nieletnich i tych w podeszłym wieku. Chociaż Ci pierwsi wywierają mocny wpływ na największą zakupowo grupę wiekową, a Ci drudzy słuchają rad i opinii swoich młodszych bliskich. Ot, magiczny trójkąt sprzedaży mediów.
Czy w związku z tak szeroką grupą docelową możemy zapomnieć o stylach komunikacji i reklamie kierowanej?

  • POTRZEBA MATKĄ WYNALAZKU

Jak Cię swędzi, to się podrap. Działa? Tak samo skutecznie należy reagować w sprzedaży i reklamie na potrzeby klientów. Robią to nadawcy, gdy tworzą ofertę programową. Robią to producenci technologii użytkowej gdy projektują nowe telewizory, konsole i telefony. Każda szanująca się marka dobiera styl komunikacji do grupy docelowej odbiorców swoich produktów i usług. Im bardziej zawężona grupa tym łatwiejsza komunikacja.

Co zatem ma zrobić ISP, którego sprzedaż usług zależy od „widzimisię” zarówno nastolatków, old-timerów i tych w kwiecie wieku produkcyjnego?

KAMPANIA – GRUPA – REKLAMA

Właśnie w takiej kolejności należy myśleć o promowaniu swoich usług. Wystarczy zerknąć na menedżera reklam facebook, google czy jakikolwiek agencyjny projekt reklamowy, aby zaadaptować tę praktykę na swoje potrzeby.

Tworząc kampanię określ jej założenia, takie jak: cel, kanały komunikacji, hasła reklamowe, promowaną ofertę, itd. Na etapie „grup reklam” podziel swoja komunikację ze względu na kanały komunikacji lub grupy docelowe. Dopiero na samym końcu twórz konkretne spoty, filmy, posty i treści.

W wolnym tłumaczeniu – możesz swobodnie promomować internet i telewizję, kierując swoje reklamy do kilku grup docelowych. Wystarczy stworzyć do tego adekwatną liczbę stylów komunikacji.

JAK TO DZIAŁA W PRAKTYCE?

Załóżmy, że chcemy sprzedać pakiet internetu światłowodowego 600 Mb/s, 142 kanały telewizji cyfrowej i MVNO z 30GB danych.

Najmłodszym i nastolatkom zakomunikujemy naszą usługę tak:


Rodzinom zdecydowanie inaczej:


Dobierzmy do tego odpowiednie dla każdej grupy kanały komunikacji, właściwy budżet i 3 do 18 miesięcy aktywnego działania, aż nadejdą właściwe rezultaty.
Szukasz klientów? Użyj właściwej komunikacji.


Czytaj także:
MIKRO MARKETING
BRANDING 1.0