~Rafał Jach, www.xbest.pl

Podczas użytkowania internetu bezprzewodowego w warunkach domowych zdarza się, iż prędkość nie wszędzie jest taka jaką byśmy sobie tego życzyli lub co gorsza występują martwe strefy, gdzie sygnał jest praktycznie zerowy, uniemożliwiając praktycznie korzystanie z sieci. Często takie problemy próbuje się rozwiązywać poprzez dołączenie do naszej sieci wzmacniaczy (repeaterów) sygnału, bądź accespointów, lecz efekty nie zawsze są równoznaczne z oczekiwaniami oraz takie rozwiązania mogą okazać się problematyczne dla niedoświadczonych użytkowników. Wychodząc naprzeciw, firma xbest.pl wprowadza do swojej oferty router TP-Link Deco M4 oraz M9 PLUS, które rozwiązują powyższe problemy szybko i skutecznie, a nawet niedoświadczeni użytkownicy poradzą sobie z konfiguracją urządzeń.

Dlaczego urządzenia z serii Deco?

Produkty z serii Deco korzystają z technologii TP-Link Mesh, które polega na łączeniu się kilku routerów w celu stworzenia jednolitej sieci Wi-Fi przez co urządzenia odbierające sygnał będą się przełączać automatycznie i płynnie bez przerywania ciągłości połączenia. Eliminuje to przerwy w połączeniu sieciowym, jakie można napotkać podczas korzystania z np. repeaterów, gdy urządzenia przełączają się pomiędzy różnym sieciami Wi-Fi tracąc chwilowo dostęp do internetu.

Do osiągnięcia takiego efektu wykorzystano m.in. płynny roaming – urządzenie odbierające zawsze połączy się z routerem Deco, który oferuje mu najlepsze połączenie, bez przerywania transferu; adaptywna technologia routingu – urządzenia dynamicznie wybierają najlepszą trasę oraz pasmo dla danych; autonaprawa połączeń – jeżeli jeden z routerów Deco napotka problem, system automatycznie przekieruje dane do innych routerów w sieci Mesh. Wartym zaznaczenia jest fakt, iż instalacja routerów w sieci przebiega łatwo i bezproblemowo, gdyż wystarczy podłączyć urządzenie do sieci, a konfiguracja przeprowadzona jest krok po kroku przy pomocy dedykowanej aplikacji mobilnej. W razie potrzeby system Mesh oferuje możliwość podłączenia dodatkowych urządzeń, zależnie od wymagań, w tym celu można zastosować różne modele z serii Deco. Godnym uwagi jest fakt, iż dzięki technologii Mesh, możemy stworzyć Smart HUB, który pozwoli na kontrolowanie urządzeń inteligentnego domu z każdym pokoju. 


Model M4 oraz M9 PLUS

Oba urządzenia działają w oparciu o technologię TP-Link Mesh opisaną powyżej. Zostały wyposażone w dwa porty GigabitEthernet oraz dwuzakresową (2,4 i 5Ghz) sieć Wi-Fi zgodną ze standardem IEEE 802.11ac/n/g/b/a (1167 Mb/s dla modelu M4 oraz 1,5 Gb/s dla modelu M9 PLUS). Producent zaznacza, iż trzy jednostki modelu M4 są w stanie pokryć sygnałem 370 m2, a dwie jednostki modelu M9 PLUS 600 m2, ponadto oba routery są w stanie obsłużyć do 100 połączonych urządzeń. Wartym uwagi jest fakt, iż urządzenia wspierają technologię MU-MIMO, czyli urządzenie odbierające łączą się z osobnymi antenami w obrębie jednego urządzenia. Pozwalają na konfiguracje osobnej sieci gościnnej. Oba modele cechują się nowoczesnych wyglądem, który nie będzie rzucał się w oczy stojąc na półce. Decydując się na zakup urządzeń z serii Deco otrzymujemy komplet akcesoriów potrzebnych do uruchomienia sprzętu i własnej sieci Mesh, a ponadto ich konfiguracja jest szybka i bezproblemowa przy użyciu dedykowanej aplikacji na urządzenia mobilne.

Podsumowanie

Urządzenia TP-Link z serii Deco cechuje nowoczesny wygląd, szybka i stabilna praca, oraz wysokie prędkości transferu. Technologia Wi-Fi Mesh jest niewątpliwie rozwiązaniem, który znajdzie szerokie zastosowane. Zaprezentowane rozwiązanie świetnie nada się do wielkopowierzchniowych budynków lub gdy borykamy się z problemem spadku sygnału bądź martwymi strefami w naszym domu lub mieszkaniu. 

Pełna oferta produktów marki TP-Link dostępna jest na stronie internetowej www.xbest.pl. Zapraszamy do kontaktu z działem handlowym w celu uzyskania informacji na temat aktualnych cen oraz dostępności routerów serii Deco.

Siedziba: Al. Jerozolimskie 96,
Polska, 00-807 Warszawa
Oddział w Rybniku: ul. Św. Józefa 141D
Polska, 44-200 Rybnik
Tel: +48 32 239 6000