Odpowiedni CRM dla biura obsługi klienta, to coś na co wszyscy operatorzy telekomunikacyjni kładą ogromny nacisk. Nie da się ukryć, że serce sprawnie działającej komunikacji z klientem i badania poziomu jego zadowolenia to właśnie BOK, które bez odpowiednio dopasowanego narzędzia nie jest w stanie w pełni skutecznie dbać o stały napływ nowych klientów.

Zadajmy sobie jednak pytanie, czy sprawnie działający BOK to wszystko? Zastanówmy się co jeszcze ma wpływ na budowanie wizerunku naszej firmy jako profesjonalnego partnera w biznesie i w relacjach z klientami detalicznymi. Czytając opinie klientów o operatorach telekomunikacyjnych, często można natrafić na komentarze mówiące o tym, że proces konsultacji, podpisania umowy i ogólny kontakt jest w porządku, ale obsługa serwisowa kuleje np. serwisant się spóźnił, nie poinformował, że go nie będzie, serwis nie usunął usterki itp.

Co nam to mówi?

Mówi to, że prawdopodobnie mamy problem w obsłudze serwisowej, a kto za nią odpowiada? Serwisanci. Skutecznie działający serwis to przepis na zadowolonego klienta.

W czasie konsultacji z operatorami ISP nadal spotykamy przypadki, gdzie codziennie rano drukowane są listy zadań dla serwisu na kartce A4. W dobie wszechobecnej cyfryzacji jest to rozwiązanie archaiczne, ponieważ wszyscy dzisiaj korzystamy z aplikacji mobilnych do tworzenia listy zadań, listy zakupów, kalendarzy online i innych udogodnień. Natomiast u operatorów drukujących terminarz nie zdarza się sytuacja, aby serwisanci nie byli wyposażeni w urządzenia mobilne tj. laptopy i smartfony. Wszyscy wiemy, że smartfony to przecież zaawansowane komputery w kompaktowej obudowie, które można zabrać wszędzie. Dlaczego więc nie korzystamy z ich potencjału, aby usprawnić pracę serwisu? Bo często nie wiemy jak i że w ogóle można.

Można i to w bardzo łatwy sposób. Z pomocą przychodzi aplikacja mobilna net360 – narzędzie stworzone dla pracowników terenowych – nie tylko dla serwisu, ale również dla handlowców. Jest to kompletna online’owa lista zadań, narzędzie do diagnostyki działania sieci i urządzeń klienta, mobilny magazyn pozwalający na wymianę sprzętu oraz konfigurację końcówek ONU, lokalizator GPS wskazujący aktualną lokalizację pracowników i przebyte przez nich trasy, komunikator pozwalający na szybką wymianę informacji, a ponadto narzędzie pozwalające na dodawanie klientów i cyfrowe podpisywane dokumentów na ekranie smartfona (protokołów zdawczo-odbiorczych, serwisowych, odbioru instalacji).

Czy to wszystko?

Oczywiście, że nie. Aplikacja stale wzbogacana jest o nowe, przydatne rozwiązania. Każdy użytkownik ma realny wpływ na to jakie rozwiązania zostaną zaimplementowane oraz w jakim kierunku aplikacja pójdzie w przyszłości.

Czy aplikację można przetestować? Jak najbardziej, zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy wyjaśnią zasadę działania i pomogą w testowaniu – www.net360.pl.

Poniżej prezentujemy kilka zrzutów ekranu z najważniejszych funkcji.

Dane kontaktowe:
Tomasz Myśliwiec
tel. 32 777 43 33
tomasz@net360.pl