Leszek Błaszczyk, BATNA24

Ubiquiti USW Switch FLEX

Dziś przedstawiamy kolejną nowość od Ubiquiti– UniFi® USW Switch Flex. To zarządzalny przełącznik Gigabitowy warstwy 2 z automatycznym wykrywaniem obsługi PoE 802.3af. Urządzenie jest wyposażone w 5-portów RJ45 Gigabit Ethernet: 1 wejście PoE i 4 złącza wyjściowe PoE dla innych urządzeń. W połączeniu z obudową USW-Flex Utilitystanowią bardzo innowacyjny i odporny na warunki atmosferyczne zestaw. 

Prezentacja produktu

Prezentacja USW-Flex Utility – unboxing dedykowanej obudowy

ubiquiti usw switch flex utility
ubiquiti usw switch flex
ubiquiti usw switch flex
ubiquiti usw switch flex
ubiquiti usw switch flex
ubiquiti usw switch flex

Elastyczność PoE

ubiquiti usw switch flex

UniFi® USW-Switch Flex jest wyposażony w jeden port wejściowy PoE dla zasilania i cztery porty wyjściowe PoE, które zapewniają do 15W zasilania punktu dostępowego UniFi lub innych urządzeń PoE. USW-Flex obsługuje maksymalnie 46 W mocy wyjściowej PoE. 

Wszechstronne mocowanie

UniFi® USW-Switch Flex posiada obudowę odporną na warunki atmosferyczne i oferuje wszechstronne opcje montażu – może być instalowany poziomo lub pionowo, dzięki czemu idealnie nadaje się do instalacji na biurku, poprzez magnetyczny uchwyt ścienny i na maszcie. 

Wewnątrz lub na zewnątrz 

ubiquiti usw switch flex

Ubiquiti UniFi Switch Flex jest przeznaczony do użytku w pomieszczeniach lub na zewnątrz – producent zapewnia, że przełącznik może pracować w temperaturach od -40 do +55 st.C. Przełącznik ma normę odporności IP55, a można go jeszcze dodatkowo wyposażyć w akcesoryjną obudowę zewnętrzną!

Zgodność z innymi produktami Ubiquiti 

ubiquiti usw unifi switch flex

USW Switch Flex obsługuje różne produkty, które wykorzystują interfejs 802.3af PoE, czyli:

Aby zapewnić maksymalną moc 46W na wyjściach PoE, USW-Flex musi być zasilany przez przełączniki: USW-IndustrialUS-XG-6POEUSW-Pro-24-PoE lub USW-Pro-48-PoE, które zapewniają 60W 802.3 bt PoE ++.

Zarządzanie siecią 

ubiquiti network usw unifi switch flex

UniFi® USW-Switch Flex jest kompatybilny z UniFi Network Controller, który działa w chmurze i może zarządzać wieloma lokalizacjami UniFi w ramach scentralizowanego interfejsu. Każda witryna jest logicznie oddzielona i ma własne monitorowanie sieci, konfigurację, mapy, statystyki i konta administratora.