Inwestycje w rozwój przedsiębiorstwa, jego zaplecza technicznego i innych fundamentalnych elementów pochłaniają zazwyczaj spore ilości gotówki. Takie inwestycje muszą być dobrze przemyślane i zrealizowane aby nie zrujnowały naszego portfela. Jednakże nie tylko one mają wpływ na to ile gotówki, we wspomnianym portfelu, zostaje w naszej firmie. Czasem pozornie zwyczajne zakupy papieru do ksero, tonera, kawy i innych „codziennych” produktów mogą w skali roku znacznie odchudzić nasze oszczędności.

Czy zastanawiamy się nad tym ile pieniędzy niepotrzebnie przeznaczamy na kolejną ryzę papieru, których zapomnianych na zapleczu mamy już kilkanaście sztuk? Raczej nie, bo kto zasypany innymi obowiązkami ma na to czas?

A co jeśli planujemy akcję marketingową w nowej miejscowości i okazuje się, że dwóch różnych pracowników złożyło osobne zamówienia na te same ulotki? Wtedy zostajemy ze stertą niepotrzebnych ulotek i z kilkoma banknotami w kieszeni mniej.

Okazuje się jednak, że wśród naszych klientów są firmy, które zdają sobie sprawę z dużej wagi „drobnych” wydatków i postanowiły wprowadzić szereg zmian, mających na celu uszczelnienie wycieku gotówki.

Jak to zrobiły?

W ścisłej współpracy z jednym z naszych klientów, przygotowaliśmy dla net360 moduł Zamówienia/Inwestycje dedykowany do kontroli przepływu gotówki na „codzienne” zakupy. Dotyczy to nie tylko produktów spożywczych na potrzeby biura, ale również na potrzeby związane z marketingiem, rozbudową sieci telekomunikacyjnej i wszelkich innych sfer przedsiębiorstwa.

Moduł pozwala na:

– prowadzenie ewidencji zakupów poprzez określanie zapotrzebowania na konkretne produkty (produkt, cena, link do strony www produktu);
– prowadzenie listy sklepów i dostawców;
– wprowadzanie notatek do zamówienia;
– akceptowanie i odrzucanie zamówień z możliwością podania powodu;
– określenie typu płatności (przelew, pobranie, osobiście, gotówka);
– określenie statusu zamówienia: zaakceptowane, odrzucone, zamówione, dostarczone;
– możliwość podglądu łącznej wartości zamówień w określonym przedziale czasowym;
– możliwość eksportu zamówień do pliku csv;
– każde rozpoczęte i zakończone zamówienie jest oznaczane indywidualnym kolorem.

U wspominanych klientów wdrożenie tego rozwiązania pozwoliło na optymalizację kosztów już w pierwszych tygodniach użytkowania i przekierowanie zaoszczędzonych środków na inne ważne inwestycje.

Obecnie moduł jest w ciągłej fazie rozwoju i Ty również możesz wpłynąć na to jak będzie wyglądał w przyszłości.

Przypominamy, że w dalszym ciągu istnieje możliwość przetestowania systemu net360 oraz wzięcia udziału w bezpłatnej prezentacji jego możliwości. Jeżeli jesteś zainteresowany, gorąco zapraszamy do kontaktu – https://www.net360.pl.