Przełącznik Ethernet EX4400 to gotowa do pracy w chmurze, zasilana przez sztuczną inteligencję dostępowa platforma przełączająca z zaawansowanymi zabezpieczeniami dla wysokowydajnych wdrożeń w kampusach. Przełączniki EX4400 charakteryzują się funkcjami, takimi jak Power over Ethernet (PoE, PoE++), MACsec AES-256, mikrosegmentacja przy użyciu zasad opartych na grupach (GBP), EVPN-VXLAN do warstwy dostępu i telemetria oparta na przepływach.

Jako część podstawowej infrastruktury dla Juniper Mist Wired Assurance, EX4400 jest łatwy we wdrażaniu, konfigurowaniu i zarządzaniu. Wykorzystuje Mist AI, aby uprościć operacje i poprawić wgląd w wydajność podłączonych urządzeń.

Modele EX4400:

  • EX4400-48F: 12 x 10GbE + 36 x 1GbE and 4 x 10/25GbE uplinks
  • EX4400-24P/T: 24 x 1GbE PoE/Non-PoE and 4 x 10/25GbE uplinks
  • EX4400-48P/T: 48 x 1GbE PoE/Non-PoE and 4 x 10/25GbE uplinks

Kluczowe cechy:

  • Dostępne porty: 1/10GbE access ports, 10/25GbE uplinks, 100GbE stacking
  • Wysokość: 1 RU
  • Zasilanie: PoE++ up to 90W per port; budżet mocy 1800W 
  • Wydajność przełączania: 912 Gbps
  • Fabric: EVPN-VXLAN, Virtual Chassis

Funkcje i korzyści:

Przełączanie sterowane sztuczną inteligencją

Wdrażaj (dzień 0), dostarczaj (dzień 1) i zarządzaj (dzień 2+) EX4400 z chmury za pomocą Juniper Mist Wired Assurance, wykorzystując automatyzację i analizy oparte na sztucznej inteligencji, aby zapewnić lepsze doświadczenia użytkownikom końcowym i podłączonym urządzeniom. Kolorowy wyświetlacz LED wskazuje stan łączności z chmurą.

Usprawnij operacje IT, skróć średni czas naprawy i zapewnij nową generację sieci przewodowych i bezprzewodowych. EX4400 zapewnia bogate dane telemetryczne przesyłania strumieniowego, aby uzyskać wgląd w stan przełącznika i oczekiwania dotyczące poziomu usług przewodowych (SLE) dla metryk przed i po połączeniu.

End-to-End Campus Fabric

Łatwe skalowanie, budowanie niezawodności i usprawnienie zarządzania dzięki kampusowi opartemu na technologii Virtual Chassis i sieciach szkieletowych opartych na EVPN-VXLAN, które pomagają uprościć konfigurowanie i utrzymanie wielu urządzeń.

Rozszerz EVPN-VXLAN z rdzenia kampusu do warstwy dystrybucji i warstwy dostępu, aby uprościć zarządzanie oraz większą kontrolę i segmentację punktów końcowych. EX4400 obsługuje warstwę 3 opartą na protokole IP i nakładkę EVPN-VLXAN do łączenia wielu lokalizacji.

Mikrosegmentacja

Oparta na standardach mikrosegmentacja z wykorzystaniem zasad opartych na grupach (GBP) wykorzystuje technologię VXLAN w celu zapewnienia niezależnej kontroli dostępu do punktu końcowego w celu zapewnienia spójnych zasad bezpieczeństwa i szczegółowej kontroli aplikacji, funkcji biznesowych lub tagów użytkownika.

Przenieś segmentację na wyższy poziom, oddzielając ruch w tej samej sieci VLAN, aby urządzenia lub użytkownicy IoT mogli przechodzić przez dowolny port lub przełącznik w sieci; utrzymuj te same zasady bezpieczeństwa bez konieczności ich ręcznego konfigurowania za każdym razem.

Telemetria oparta na przepływie

Umożliwia analizę na poziomie przepływu, dzięki czemu można monitorować tysiące przepływów ruchu na przełączniku bez wpływu na wydajność procesora.

Na przykład w przypadku ataku DDoS, gdy przekroczone zostaną progi przepływu, atak może zostać szybko wykryty. Możesz wdrożyć zautomatyzowane procesy w celu rozwiązywania problemów, takich jak poddanie portu kwarantannie lub badanie ruchu.

PoE, PoE++ i Fast PoE

EX4400 oferuje Fast PoE, które umożliwia dostarczanie zasilania do punktów końcowych nawet po ponownym uruchomieniu przełącznika

Obsługuje standard 802.3bt dla PoE, dostarczając do 90 watów na port dla urządzeń mobilnych, IoT i punktów dostępowych 802.11AX/Wi-Fi 6.

Więcej szczegółowych informacje o produkcie, znajdziecie Państwo pod tym linkiem: