Dystrybutor kabli i akcesoriów światłowodowych, firma xbest.pl poszerza swoją ofertę o nowe urządzenia z kategorii konwerterów światłowodowych oraz pragnie zaprezentować dotychczasowe rozwiązania marki OptecLink. Bogata oferta firmy, przedstawiona poniżej, pozwoli na znalezienie rozwiązania pod każde wymagania użytkownika.

Konwertery marki OptecLink cechują się stabilną pracą oraz działają zgodnie z zasadą Plug&Play. Wszystkie urządzenia posiadają solidną, aluminiową obudowę. Na froncie znajdują się kolorowe diody LED informujące o stanie urządzenia. Konwertery posiadają pasywne chłodzenie, dzięki czemu ich praca jest całkowicie bezgłośna. W zestawie z każdym urządzeniem znajduje się zasilacz.

Konwertery WDM (1 włókno) – 14S-MC112CS-GE oraz 14S-MC111CS-GE

Urządzenia wyposażone w port optyczny SC oraz RJ45. Gwarantują stabilną konwersję sygnału optycznego na sygnał prowadzony kablem miedzianym oraz transmisję w odwrotnym kierunku.

Wbudowane moduły optyczne pracują w technologii transmisji jednowłóknowej WDM, a zasięg ich efektywnej pracy wynosi do 20km. Konwertery działają w kompletach poprzez odpowiedni dobór w pary – z jednej strony nadający falę TX1310 i odbierający falę RX1550, a z drugiej strony odwrotnie.

Urządzenia posiadają funkcję automatycznej negocjacji prędkości połączenia ethernet oraz automatycznego wykrywania krosowania kabli AUTO-MDIX.

W ofercie dostępne są również wersje „mini” powyższych konwerterów cechujące się zmniejszonymi wymiarami urządzeń.

Konwertery „na wkładkę” – 14S-MC220L-GE oraz 12S-MC-1TX1FX-10G

Urządzenia wyposażone w slot na moduł optyczny SFP lub SFP+ (w zależności od modelu) oraz port RJ45. Gwarantują stabilną konwersję sygnału optycznego na sygnał prowadzony kablem miedzianym oraz transmisję w odwrotnym kierunku.

Uniwersalne rozwiązanie pozwalające na dowolny dobór modułu SFP/SFP+ według potrzeb klienta, bez konieczności wymiany infrastruktury pasywnej sieci. 

Urządzenia posiadają funkcję automatycznej negocjacji prędkości połączenia ethernet oraz automatycznego wykrywania krosowania kabli AUTO-MDIX.

Dostępna jest również wersja „mini” cechująca się zmniejszonymi wymiarami urządzenia.

Wartym uwagi jest fakt, iż w ofercie występuje wersja tego konwertera posiadająca funkcję PoE co znacząco powiększa obszary jego zastosowania.

Konwertery 2xRJ45 – 12S-MC-2TX1FX-1G

Urządzenia wyposażone w slot na moduł SFP oraz 2 porty RJ45. Gwarantują stabilną konwersję sygnału optycznego na sygnał prowadzony kablem miedzianym oraz transmisję w odwrotnym kierunku.

Uniwersalne rozwiązanie pozwalające na dowolny dobór modułu SFP według aktualnego zapotrzebowania, bez konieczności wymiany infrastruktury pasywnej sieci. 

Urządzenia posiadają funkcję automatycznej negocjacji prędkości połączenia oraz automatycznego wykrywania krosowania kabli AUTO-MDIX.

W ofercie dostępna jest wersja konwertera posiadająca funkcję PoE.

Konwertery „na 2 wkładki” – 12S-MC-1FX1FX-1G oraz 12S-MC-1FX1FX-10G

Urządzenia wyposażone w 2 sloty na moduł SFP lub SFP+ w zależności do modelu. Wykorzystuje zamianę sygnału optycznego na elektryczny i ponownie na optyczny. Dzięki takiemu rozwiązaniu mogą zostać wykorzystane do konwersji sygnału: jednomodowego na wielomodowy, transmisji dwuwłóknowej DUAL na jednowłóknową WDM oraz przedłużenia sygnału poprzez zastosowanie konwertera jako wzmacniacza. 

Obudowa RACK – 14S-TL-MC1400-AD

Stacja o rozmiarze 2U, pozwalająca na montaż do 14 konwerterów w różnych konfiguracjach.  Umożliwia instalację w stojakach/szafach Rack 19″, zapewniając oszczędność miejsca i łatwość montażu.

Wyposażona w zasilacze: AC 220V oraz DC -48V, służąca jako źródło zasilania dla konwerterów eliminuje konieczność stosowania osobnych zasilaczy dla każdego z urządzeń, pozwalając na pozbycie się plątaniny kabli i łatwiejsze utrzymanie porządku w miejscu ich pracy. 

W zestawie znajdują się kabel zasilający i zaślepki portów.


Pełna oferta produktów marki OptecLink dostępna jest na stronie internetowej www.xbest.pl. Zapraszamy do kontaktu z działem handlowym w celu uzyskania informacji na temat aktualnych cen oraz dostępności konwerterów światłowodowych.

Siedziba: Al. Jerozolimskie 96,
Polska, 00-807 Warszawa

Oddział w Rybniku: ul. Św. Józefa 141D

Polska, 44-200 Rybnik
Tel: +48 32 239 6000