Zainwestuj teraz kilka sekund w swoją firmę i zapisz na kartce, jaki jest cel twojej firmy.

Serio, zapisz to zanim pójdziesz dalej.

Pamiętaj, że masz dwie opcje

  1. Obejrzeć nagranie na YouTube, w którym w krótkich słowach wyjaśnię, dlaczego cel firmy jest fundamentem Twoich zarobków.

Lub 

  1. Przeczytać tę wiadomość do końca, ponieważ w krótkich i konkretnych słowach opisuję, o co chodzi z celem firmy.

Decyzja należy co Ciebie.

Jeśli chcesz zobaczyć nagranie kliknij tutaj.

Pamiętaj, że jeśli nagranie ci się spodoba możesz polubić materiał i zasubskrybować kanał. Pomożesz mi dotrzeć do większej liczby osób 😊

Jeśli wolisz poczytać, zapraszam do lektury.

Jaki jest cel Twojej firmy?

Gdy zadaję pytanie o cel firmy znajomym przedsiębiorcom, pierwsza odpowiedź mówi mi, dlaczego rozmówca nie zarabia w biznesie. Najczęstsze odpowiedzi to: samorealizacja, wolność, wyjazdy na super wakacje, zakup samochodu itd. Niestety, to nie są cele firmy! Co gorsza, takie myślenie powoduje, że Ci przedsiębiorcy często nie zarabiają tyle, ile by mogli. 

Jaki powinien być cel firmy?

Jaki zatem powinien być cel firmy? 

Powinien być jeden: generowanie zysków!

Jeśli firma nie generuje zysków, długoterminowo będzie mieć kłopoty!

Oczywiście nie piszę o start-upach, które z założenia w pierwszych latach działalności generują straty. Piszę o dojrzałych biznesach, które zamiast skupiać swoje działanie na dążeniu do zysków, skupiają się na realizacji wymysłów właściciela. Nie zrozum mnie źle. Uważam, że właściciel powinien korzystać z efektów jego własności (firmy), ale nie powinien tego robić ze szkodą dla biznesu, a niestety często tak bywa.

Widziałem już dziesiątki pracowników, którzy jak poparzeni biegają po firmie, żeby zrealizować coraz to nowe cele/pomysły szefa. Szkoda tylko, że te cele/pomysły nie mają nic wspólnego z podstawową działalnością ich firm. 

Konsekwencje braku właściwego celu

W konsekwencji firma ponosi większe koszty. Pracownicy tracą zapał do pracy. Właściciel jest niezadowolony, bo nie zarabia tyle, ile by sobie tego życzył.

Pamiętam, że gdy zaczynałem prowadzić firmę, sam wpadłem w tę pułapkę. Chciałem ulepszać świat, zapominając, że bez kasy na koncie nie będzie z czego pokryć bieżących zobowiązań 😊 Dopiero gdy poukładałem myślenie i określiłem jasny cel, wszystko zaczęło się spinać. Dzisiaj pomagam przedsiębiorcom poukładać ich firmy i zarabiam konkretne pieniądze.

Dlatego jeśli podchodzisz do prowadzenia firmy poważnie, zastanów się, jaki jest cel Twojej firmy na dzisiaj i jeśli zauważysz taką potrzebę, zmień go!

Powodzenia! 
Ps. Gdybyś potrzebował pomocy w zmianie celu lub chciałbyś poukładać firmę i ją usprawnić, umów się na niezobowiązującą konsultację. Wspólnie sprawdzimy, czy jestem w stanie Ci pomóc. 

Pozdrawiam. 

Piotr Pytel.