Rynek produktów i usług dla ISP jest bardzo bogaty i różnorodny. Znajdziemy tam setki różnych rozwiązań począwszy od urządzeń sieciowych, poprzez oprogramowanie księgowe, platformy IPTV, usługi głosowe, wtyczki do wysyłki SMS/E-mail i wiele więcej.

W zamyśle wszystkie te rozwiązania mają ułatwić nam życie i przejąć część naszych obowiązków. Im więcej przydatnych rozwiązań, tym lepiej! No i w teorii tak jest, ale praktyka pokazuje coś zupełnie innego.

No bo jak teraz zrobić, żeby faktury wystawione w CRM znalazły się w programie księgowym? Jak fakturować usługi IPTV w CRM jeśli mam osobny panel do zarządzania telewizją? Czy naprawdę muszę pilnować stanów magazynowych w programie magazynowym i CRM osobno? Ale jak to muszę księgować przelewy ręcznie? Jakie UKE? Jakie SIIS? Jak to wszystko zrobić? Przecież nie posadzę człowieka, który będzie przez kilka godzin dziennie poświęcał czas na te wszystkie sprawy. A kto zajmie się wtedy obsługą klienta i instalacjami?

Wniosek jest prosty – aby wszystkie wybrane przez nas rozwiązania rzeczywiście były dla nas zbawieniem, a nie dodatkowym zmartwieniem, muszą ze sobą współpracować – jak jeden duży organizm.

Na całe szczęście, oprócz wspomnianych rozwiązań są też takie, które potrafią nimi wszystkimi rządzić niczym Jedyny Pierścień z popularnej powieści Tolkiena.

Jednym z takich rozwiązań jest system net360, który potrafi zintegrować się z wieloma istniejącymi na rynku rozwiązaniami i sprawić, aby się ze sobą wzajemnie dogadywały. Są to między innymi:

– urządzenia i usługi sieciowe takie jak routery, OLTy, końcówki klienckie, Radius, czyli wszystko to co odpowiada za działanie sieci. Konstrukcja modułów integrujących jest zaprojektowana tak, aby powyższe rozwiązania potrafiły się ze sobą komunikować

– usługi VOIP: Asterisk, Adescom, Lovo

– zewnętrzne wtyczki do wysyłki SMS i E-Mail: EmailLabs, SMSAPI, SerwerSMS, bramki GSM Yeastar i Dinstar

– platformy IPTV: EVIO, SGT Jambox

– programy księgowe: Comarch Optima, Subiekt GT, Rewizor GT

– programy do paszportyzacji sieci: NetStork

– systemy bankowe (do importu wyciągów)

– generatory statystyk i raportów: UKE, SIIS, JPK, COCOM i inne

– systemy płatności online: Przelewy24

– czegoś brakuje? API net360 pozwala na integrację z innymi rozwiązaniami. Daj nam znać czego potrzebujesz.

To oczywiście tylko część z dostępnych funkcjonalności. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie net360.pl i kontaktując się z nami.