Jak oszczędzać dzięki monitorowaniu samochodów?

Jak oszczędzać dzięki monitorowaniu samochodów?

Untitled-1

Obecnie podróżuję starym, dobrym Oplem Signum 2,2 GTS z 2003 roku. Niezbyt dobry wybór na samochód służbowy, ale cóż – mówiła, że mają być podgrzewane fotele i duży bagażnik. Średnie spalanie 9,7l. Dlaczego o tym czytasz? Wytrzymaj jeszcze chwilę a pokażę Ci jak możesz wpłynąć na swoje wydatki a w konsekwencji bezpośrednio na Twój biznes.

Zmieniając styl jazdy na równie szybki, lecz bardziej płynny, zredukowałem spalanie do poziomu 8,2l. Przy 30 000 km rocznie to dokładnie 450 litrów kochanej etyliny, czyli ponad 2000 zł oszczędności!!! A to tylko jeden z czynników, który możesz zmienić dzięki systemom monitoringu pojazdów.

Oto przykładowy raport analizy spalania.

car_51

Optymalizacja tras przejazdów i prywatne „wycieczki” pracowników to często kolejne 10-12% przebiegu. Tak, dokładnie. Z 30 000 km to kolejna oszczędność na poziomie 150-200 zł.

A tak wygląda raport jazdy prywatnej. Od razu widać, kiedy jeżdżę służbowo a kiedy wyjeżdżam po kwiaty dla żony. I co najważniejsze – ile to kosztuje firmę.

car_4

Zniżki na AC to następna korzyść, wynikająca z posiadania systemu monitoringu. Nie wspominając już o kradzieżach – (o ile zdolniacha znajdzie sposób na obejście zabezpieczenia stacyjki) tylko pomyśl o minie złodzieja, nakrytego w „dziupli” przez Policję z telefonem komórkowym, namierzającym Twój samochód.

Do tego szereg bardzo szczegółowych informacji jak obecność kluczyka w stacyjce, zabezpieczenie klapy bagażnika, informacje o przeglądach czy zmianie oleju i wiele innych.

Eliminacja ryzyka i oszczędności eksploatacyjne przekonały mnie do skorzystania z NaviFleet GPS, produktu ze stajni Intellect.pl. Szczegóły znajdziesz na ich stronie a ofertę, skrojoną specjalnie na potrzeby członków iNET GROUP, wypełniając krótki FORMULARZ.

Podsumowując moją krótką historię – Co zyskałem? Więcej niż oczekiwałem:

  • skuteczny monitoring GPS,
  • zniżki na składkach AC,
  • zabezpieczenie przed kradzieżą,
  • precyzyjna lokalizacja pojazdu,
  • funkcja SOS,
  • redukcja zużycia paliwa,
  • ograniczenie zbędnych przebiegów,
  • i wiele innych,

W praktyce, w ubiegłym roku zaoszczędziłem prawie 3000 zł, mając tylko jeden samochód. A ile samochodów jest w Twojej firmie?

 

~ Marcin Sławek dla iNET GROUP Sp. Z o.o.

%d bloggers like this: