365 dni z DACIĄ.

365 dni z DACIĄ.

A konkretniej rzecz ujmując mowa o modelu DACIA DOKKER z 2017 roku. W tym miesiącu minął rok naszej przygody z egzemplarzem wyposażonym w fabryczny gaz, klimatyzację, blueTooth, system start/stop i kilka innych udogodnień. Jak oceniamy naszego firmowego „PUZZLA”? Czy to idealne rozwiązanie dla każdego MiŚOT’a?

auto

Zacznijmy od nadwozia i tego co auto oferuje wewnątrz. Nowoczesna stylistyka sprawia, że auto na drodze prezentuje się lepiej od innych małych dostawczaków. Wysoko zawieszone nadwozie i miękka amortyzacja pozwalają na swobodny zjazd z asfaltu na bezdroża. Lekka waga samochodu to kolejny atut.

W środku, w zależności od wersji, może być spartańsko (dwa fotele, paka, silnik, skrzynia i zapachowa choinka) lub bardzo wygodnie (klimatyzacja, blueTooth, tylna kanapa, pilot przy kierownicy. Generalnie, DOKKER zawsze będzie samochodem roboczym, ale wersji cywilnej nie sposób odmówić odrobiny komfortu i większej funkcjonalności w użytkowaniu. Po złożeniu foteli spokojnie zmieściłem w samochodzie drzwi wejściowe do mieszkania, drabinę i kilka worków zaprawy. Zmieściłby się jeszcze skład kadry narodowej, ale są już na zgrupowaniu z Nawałką.

Spalanie, to chyba największa zaleta tego auta. Przy średniej prędkości 110km/h uzyskamy spokojnie 8,2 L gazu co pozwala na pokonanie trasy Katowice-Warszawa za 50 zł a – i tutaj UWAGA – Katowice – Gdynia za niecałą stówkę.

Przegląd techniczny producenta oraz stacji diagnostycznej DACIA przeszła śpiewająco, czego należało się spodziewać po nowym aucie. Przez cały okres użytkowania nie doświadczyłem żadnej usterki a niskie koszty eksploatacyjne sprawiły, że jazda DOKKER’em nie odbija się na moim portfelu. Jeśli pokonujesz 50 tys. km rocznie to wydasz na paliwo lekko ponad 8 000 rocznie i kilka złotych na klocki hamulcowe. Jak to mówią – pikuś.

Miałem okazję jeździć w tym roku również VW CADDY w turbodiesel’u i przyznam z całą pewnością – wolę naszego „PUZZLA”. Taniej, znacznie taniej. Lepsze wykorzystanie miejsca w kabinie, porównywalny komfort i, jeśli jeszcze tego nie podkreśliłem, o wiele niższe koszty eksploatacji.

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem dobrego, sprawdzonego, wielozadaniowego auta w rozsądnych pieniądzach, sprawdź naszą publikację z ofertą DACIA – kliknij tutaj:

auto

 

 

%d bloggers like this: