TechMeeting – Pomiary Sieci Światłowodowych.

TechMeeting – Pomiary Sieci Światłowodowych.

Logo

Temperatury spadają, ziemia zamarza a na wysokościach wieje jak diabli. Twoi technicy mają teraz więcej wolnego czasu? Najwyższa pora na TECH MEETING w Katowicach. Ostatni w tym roku a równie ważny jak pozostałe.

Już 19 grudnia widzimy się w Katowicach na szkoleniu współorganizowanym z Rate Art – rozwiązania dla telekomunikacji.

rateart_logo_BS

Tematem grudniowego TECH MEETING’u będą Pomiary Sieci Światłowodowych. Zagadnienie aktualne i niezbędne w codziennej pracy Operatorów.  Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z weryfikacją sieci światłowodowych, identyfikacją uszkodzeń oraz zasadami poprawnej budowy.

buttontech

Program szkolenia:
– Wstęp do techniki światłowodowej
– Rodzaje włókien światłowodowych
– Podstawowe parametry włókien światłowodowych (tłumienie, tłumienność, reflektanacja)
– Pomiary strat na łączu
– Lokalizacja uszkodzeń
– Sieci FTTH i metody ich weryfikacji
– Złącza optyczne jako krytyczny element sieci optycznej
– Weryfikacja parametrów odbiciowych łącza
– Pomiary reflektometryczne i interpretacja wyników
– Warsztaty techniczne z wykorzystaniem mierników, kamer i reflektometrów optycznych
– Analiza przykładowych pomiarów

Szkolenie poprowadzi Błażej Sochacki – Inżynier sprzedaży w Rate Art PHU. Absolwentem Politechniki Łódzkiej na kierunkach Elektronika i Telekomunikacja oraz kierunku Fizyka Techniczna. Był zaangażowany w różne projekty związane z projektowaniem, budową oraz rozwiązywaniem problemów na sieciach optycznych. Obecnie wpiera klientów Rate Art w zakresie wykonywania pomiarów i budowy sieci optycznych, zarówno w ocenie uzyskanych wyników jak i konfiguracji sprzętu. Prowadzi również szkolenia z zakresu budowy pomiaru i utrzymania sieci optycznych.

buttontech

Koszt uczestnictwa w szkoleniu to 399,- zł/netto za osobę. W cenie szkolenia otrzymujesz profesjonalne warsztaty, prowadzone przez specjalistę Rate Art, materiały szkoleniowe, poczęstunek w ramach przerwy kawowej oraz lunch’u. TECH MEETING to także szansa na spotkanie z innymi specjalistami w branży i nawiązanie nowych kontaktów biznesowych. Przyjedź do nas 19 grudnia i poznaj metody przeprowadzania Pomiarów w Sieciach Światłowodowych. Zabierz ze sobą kolegę z firmy a koszty uczestnictwa spadną do 299,- zł/netto za osobę. Limit uczestników przewidziany jest na 20 osób. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszenia.

%d bloggers like this: