Czy ulotki działają?

Czy ulotki działają?

Big313

Co drugi z Was korzysta w swoim marketingu z ulotek. Z mniejszym lub większym sukcesem, w mniej lub bardziej zorganizowany sposób. Dzisiaj podpowiemy Wam jak, gdzie i kiedy korzystać z tego prostego i jednocześnie wciąż aktualnego nośnika informacji. Wskażemy często popełniane błędy i przekażemy solidne, dobre praktyki.

Słowem wstępu: nawet jeśli prowadzisz najmniejszy biznes świata, takie terminy jak kampania, strategia, spójność wizerunku, marka też Cię dotyczą.

KIEDY KORZYSTAĆ Z ULOTEK?
Zawsze, gdy prowadzisz zaplanowaną kampanię reklamową. Koniecznie na początku tygodnia. W piątek przegrasz z pizzą i dziesięcioma innymi ulotkami, wrzuconymi do kosza na makulaturę.

GDZIE PROWADZIĆ DYSTRYBUCJĘ?
W swoim zasięgu, ale to oczywiste. Ulotki na zabudowie rozproszonej mogą mieć większą skuteczność, zatem pamiętaj również o tych mieszkańcach regionu, którzy mają swoje podwórka i garaże.

JAK ROZNOSIĆ ULOTKI?
Własnymi siłami lub korzystając z usług Poczty Polskiej. Ta druga opcja ma znacznie więcej minusów niż sądzisz. Twój pracownik zrobi to lepiej i w mniejszych pieniądzach. Czytaj dalej a zaraz wszystko nabierze konkretów.

box.png
KLASYCZNE BŁĘDY:
1. Oszczędzanie na projekcie i druku. Dobry projekt ulotki dostaniesz za 130zł/brutto a wysokiej jakości, kolorowy druk to teraz śmieszne pieniądze. Twoja czarno-biała ulotka z biurowej drukarki tylko Ci zaszkodzi.
2. Przeładowanie informacjami. Komplet danych teleadresowych, mapa zasięgu, 15 usług i 6 pakietów…STOP! Za dużo informacji, które przeszkadzają w odbiorze właściwego komunikatu.
3. Zła dystrybucja. I właśnie dlatego nie lubię poczty. 60 skrzynek w bloku to dla nich 60 ulotek. 80% z tego ląduje w metalowym koszu obok. Dodatkowo, poczta kuleje na rozproszonej zabudowie.
4. Ulotka solo. Tzw. akcje ulotkowe to duży błąd, który hamuje potencjał i efekt Twoich działań, ponieważ polegają tylko na jednym nośniku informacji. Ulotka nigdy nie może działać solo.

DOBRE PRAKTYKI:
1. Zlecaj projekty zewnętrznej firmie. Drukuj w drukarniach sieciowych – Drukomat.pl, Chroma.pl, itp.
2. Korzystaj z ulotek, jako wsparcia dla kampanii. Nigdy nie ograniczaj się do jednego kanału. Banery, auto z megafonem, reklama w radiu i ulotki. Taki zestaw da Ci  duży efekt. Sama ulotka, jak nazwa wskazuje, jest ulotna!
3. Oszczędzaj na blokach. Wrzucaj ulotkę w co piątą skrzynkę. Kto ma przeczytać ten przeczyta. Nadmiar oznacza pieniądze w błoto.

ILE TO KOSZTUJE?
Projekt ulotki DL to 130zł. Do tego druk 3000 egzemplarzy na dobrym papierze i w kolorze to 200zł. Twój pracownik rozniesie to w Twoim zasięgu w ciągu dwóch dni za kolejne 200zł. To daje razem 530zł. Jeśli robisz to inaczej, powodzenia.

%d bloggers like this: