Radiem jak skalpelem

Radiem jak skalpelem

Big368

Jak do znudzenia podkreślamy, lokalność Twojej marki to Twoja największa siła. Wielu sceptyków nie docenia potencjału i możliwości jakie niesie ze sobą lokalny marketing. A pozostali są przekonani, że małe miasta, miejscowości i wsie nie stwarzają zbyt wielu możliwości do prowadzenia skutecznych działań reklamowych. Gdybym dostawał 5zł za każdym razem gdy to słyszę… ale o sukcesach ostatnich tygodni opowiem Wam następnym razem. Dzisiaj opowiem pokrótce o nowej broni w naszym arsenale działań marketingowych – precyzyjnej jak skalpel reklamie radiowej.

Jak często słuchacie radia on-line? A wasi pracownicy? A studenci w kawiarniach czy wreszcie przechodnie ze słuchawkami na uszach, wpatrzeni w chodnik? Podpowiem Wam. Dwa razy więcej niż dwa lata temu. I to tendencja, która trwa od dekady. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się na wykorzystanie tego kanału komunikacji w promowaniu marek Operatorskich i Waszych ofert. Jednak popularność tego rozwiązania nie była jedynym powodem. Największą przewagą reklamy emitowanej w radiu online jest jej precyzja. Współpracując z platformą stacji radiowych ze stajni RMF możemy kierować Waszą reklamę wyłącznie na obszar zasięgu Waszej infrastruktury, posługując się otrzymanymi od Was kodami pocztowymi. Jeszcze kilka lat temu nie mieliśmy takich możliwości.

Ale to nie wszystko. Marketing spotów online, jak wspomniałem wcześniej, to wyjątkowo elastyczna i do tego mierzalna formuła. Reklama Waszej sieci, uruchomiona na platformie RMF będzie szukać konkretnych osób, bazując na danych demograficznych i zainteresowaniach. Ucząc się na podstawie śladów, które użytkownicy pozostawiają na każdym kroku w sieci. Dla przykładu, Wasza reklama ma większe prawdopodobieństwo trafić do kogoś, kto kilka dni temu przeglądał oferty usług internetowych niż do osoby, która surfowała po internecie w poszukiwaniu nowego samochodu. Chyba bardziej nie muszę Was przekonywać o skuteczności radiowej reklamy online.

„Ale pewnie kosztuje dziesiątki tysięcy?” Jeśli mowa o kolumbijskich pesos, to pewnie tak. Według zadeklarowanych ofert koszt pojedynczej emisji to ok 4gr/netto… I na tym nie koniec, ale więcej szczegółów z chęcią przedstawię Wam po pierwszej emisji, która startuje na wybranym obszarze już za niespełna dwa tygodnie. Ponieważ reklamy dźwiękowej nie da się wyłączyć (chyba, że ktoś słucha radia w trybie mute :)) mierzone wyniki każdej kampanii będą wiarygodne i jasno wskażą na wyjątkową skuteczność platformy RMF. Wraz z dotychczasowymi rozwiązaniami personalizowanego marketingu  iBOOK, oddajemy w Wasze ręce kompletną, multiformatową i wielokanałową ofertę działań reklamowych, która aktywnie wspiera Waszą sprzedaż. Mówiąc w skrócie – to po prostu działa.

Może chcesz sprawdzić koszt takiej reklamy w Twoim zasięgu? Trwającej powiedzmy przez 20 sekund, nagranej przez profesjonalnego, radiowego lektora i emitowanej przez dwa tygodnie? Przyślij do mnie listę kodów pocztowych, które chcesz objąć reklamą.

more


 

%d bloggers like this: