Razem dla Klienta

Razem dla Klienta

Big404Nadchodzące miesiące to czas sumiennych przygotowań na rynkowe zmiany i jesienne wydarzenia branżowe, w tym 24 iNET Meeting w Zakopanem. Należy jednak pamiętać, że budowanie trwałych relacji z dostawcami to nie tylko spotkania podczas konferencji, ale także całoroczna praca i wzajemne zrozumienie rynkowe pomiędzy partnerami a Operatorami. Jak osiągnąć synergię i jak współpracować? Jak zarabiać i wspólnie dostarczać Klientom rozwiązania z górnej półki?

iNEWS: Już za dwa miesiące 24 iNET Meeting. Jak przygotowania? Czego możemy się spodziewać po Zakopanem?

Paweł Kucięba: Jak wiesz, w tym roku położyliśmy solidny nacisk na wszystkie aspekty poprzednich konferencji, które przekładały się na korzyści biznesowe. Zamierzamy pełnymi garściami czerpać z biznesowych tradycji eventów, wprowadzić je w nowoczesność i przyprawić sporą dawką relaksu i wypoczynku. Od razu wyprzedzę kolejne, potencjalne pytania – na razie nie zdradzę Wam więcej szczegółów, ale możecie śmiało szykować się na wyjątkowe wydarzenie.

iN: Podczas poprzednich konferencji byłeś odpowiedzialny za relacje i pozyskanie partnerów, opiekę nad nimi oraz logistykę obiektów. Tym razem większość zadań organizacyjnych spoczęło na Twoich barkach.

PK: Ciężar na barkach, to w tej sytuacji trochę niefortunne stwierdzenie. Organizacja meetingów była od zawsze czymś więcej niż tylko wyzwaniem. To klucz do wielu możliwości, duży przywilej i szanse biznesowe, które pozwoliły mi zacieśnić współpracę z kluczowymi dostawcami technologii w Polsce. Wchodząc w rolę organizatora musisz pamiętać o tym, że jesteś ogniwem w łańcuchu relacji, na którego końcach są Dostawcy i Operatorzy. Dlatego tak istotne jest wyważenie przestrzeni, merytoryki i aktywności w taki sposób, aby wszyscy byli zadowoleni.

iN: Czyli nie ma faworytów?

PK: Nie. I nie może być. Nasze meetingi żyją i cieszą się dużą frekwencją, dzięki tej subtelnej równowadze. Konferencje nie są tylko dla dostawców czy tylko dla Operatorów. A już z całą pewnością nie są dla organizatorów. Rolą iNET GROUP jest scalać rynek i budować możliwości biznesowe dla małych i średnich operatorów. Wspierać ich działalność poprzez outsourcing usług i ułatwiać komunikację z partnerami technologicznymi.

iN: Których nie brakuje na polskim rynku. Jak powstają owocne współprace i co decyduje o tym, który z dostawców zostaje partnerem iNET GROUP?

PK: Dróg jest wiele i nie da się tu jasno określić jednego wzorca. Część firm zauważa nasz potencjał i wychodzi z inicjatywą. Inni dają sobie więcej czasu, obserwują działania naszej grupy i po czasie, naturalnie łączą z nami siły. Niektórych trzeba przekonywać do swoich racji, co czasem kończy się uprzejmą obojętnością dwóch stron. To jest biznes a my nie możemy sobie pozwolić na stratę zaufania Operatorów.

iN: Czy branża podziela Twoje zdanie i podąża za opinią?

PK: Jeśli pytasz o to, czy nasi partnerzy z sukcesem rozwijają współpracę z Operatorami, to odpowiedź będzie podobna do poprzedniej. Mamy wolny rynek i mnogość technologii, zbliżonej w parametrach i zastosowaniach. Każdy Operator wybiera swoich dostawców. My ułatwiamy im zainicjowanie kontaktów z właściwymi osobami i zwiększamy ich szanse negocjacyjne.

iN: Czyli jednak mamy do czynienia ze stronami biznesu? W negocjacjach przeważnie ktoś przegrywa.

PK: To jest już kwestia naszej mentalności. Wszyscy powinniśmy zrozumieć, że naszym wspólnym biznesem jest dostarczanie najwyższej jakości usług Klientom końcowym. Nie faworyzujemy dostawców ani nie wkładamy ich ofert w wyciskarkę do cen. Oni i ich rozwiązania są początkiem dużego, wspólnego krwiobiegu, na którego końcu jest Klient i jego satysfakcja. Operatorzy i partnerzy technologiczni stoją po tej samej stronie a sukces jednych buduje sukces drugich.

iN: Co to oznacza dla uczestników najbliższej konferencji w Zakopanem?

PK: Dużo sprawdzonych rozwiązań i nowych technologii. Znajome twarze i wielkie marki, oraz nowi i ambitni na scenie dostawców dla ISP. Biznes, relacje, wiedza, rozrywka i relaks. Ale najlepiej będzie przekonać się o tym na własnej skórze. Zapraszam wszystkich do Zakopanego, hotel KASPROWY, w dniach 28-30 października na 24 iNET Meeting.

iN: Dziękuję i do zobaczenia.


Paweł Kucięba z wykształcenia dziennikarz, certyfikowany Event Manager, który zdecydował się zawodowo pójść w stronę marketingu, reklamy i szeroko rozumianego managementu wydarzeń. Organizacja konferencji, przygotowywanie spotkań branżowych, a także utrzymywanie relacji z kontrahentami to jego chleb powszedni. Znacie go doskonale z wielu edycji Konferencji iNET Meeting podczas, których czuwa nad pozytywnym przebiegiem całego przedsięwzięcia.

Poza życiem zawodowym, jego główne zainteresowania to: kolarstwo, nowinki technologiczne, dobre seriale i kraftowe piwa.


Paweł Kucięba jest odpowiedzialni za organizację 24 iNET Meeting w Zakopanem. Spotkasz go podczas październikowej konferencji. Jeśli chcesz wziąć udział w jesiennym Meetingu, w charakterze partnera, napisz pawel.kucieba@inetgroup.eu.

Jedziesz do Zakopanego jako uczestnik 24 iNET Meeting? Jeszcze nie masz swojej wejściówki? Masz jeszcze dwa tygodnie najniższej ceny 299zł!

buttonr

kof banner

Czytaj także:
RT – MICHAŁ LATUSZEWSKI

%d bloggers like this: