Big497

Masz 10 000 złotych miesięcznie na reklamę? Jeśli tak, nie musisz dalej czytać dzisiejszej publikacji. Jeśli masz „dychę” na promocję i marketing to znaczy, że całkiem sprawnie działasz na lokalnym rynku, generujesz duży zysk i stać Cię na całkiem pokaźne kampanie w skali mikro. Ja, podobnie jak wielu współpracujących z nami Operatorów, nie jestem w tak dogodnej sytuacji, a w moim budżecie reklamowym brakuje jednego zera. Czy to przekreśla moje szanse w skutecznej rywalizacji z konkurencją?

Pierwsze ruchy marketingowe w ramach iBOOK rozpoczęliśmy w ubiegłym roku, zapraszając do współpracy kilku Operatorów z różnych rejonów Polski. Rozpoczynając działania byliśmy przekonani, że niecałe 1000 zł/netto pozwala skutecznie promować usługi na małych, lokalnych rynkach. Ów 1000 zł w zaokrągleniu to wytworzenie treści, stworzenie grafik, copywriting, pliki produkcyjne do druku, obsługa mediów społecznościowych oraz 400-600 zł na promowanie wytworzonych treści. I jak nam poszło?

Przez rok, na terenie całej Polski wyprodukowaliśmy łącznie prawie 2500 postów na facebooku, które obejrzano w sieci ponad 4 miliony razy. Zaprojektowaliśmy ponad 70 wzorów ulotek, ponad 50 animacji i filmów i ponad 100 banerów, wlepek, zawieszek i wiele wiele innych projektów, na których opisanie nie ma tutaj miejsca. Przygotowaliśmy liczne projekty odzieży firmowej, gadżetów a nawet wstępne wizualizacje oklejenia samochodów firmowych. Nieźle jak na 1000 zł miesięcznie? Część współpracujących z nami Operatorów stopniowo zwiększała budżety, produkując większe nakłady ulotek i inwestując w lokalne wydarzenia i imprezy. Tam efekty działań były największe. Wspierając sprzedaż strategiami iBOOK zmniejszyliśmy migrację Klientów, zwiększyliśmy zysk, rozpoznawalność i konkurencyjność firm. W kilku przypadkach wytworzyliśmy mocną wartość sprzedażową na nowych obszarach, w które wchodziły rozbudowywane infrastruktury sieci.

Możemy śmiało powiedzieć, że był to rok pełen nowych doświadczeń, zmian, tworzenia i reagowania na rosnące potrzeby branży. Dziękujemy tym, którzy zdecydowali się powierzyć w nasze ręce marketing swoich firm i obdarzyli nas niezbędnym do tego zaufaniem. Kolejny rok zapowiada się jeszcze ciekawiej. Bogatsi o dotychczasowe historie sukcesów i nielicznych porażek, usprawniamy komunikację, tworząc nowy kalendarz działań, zwiększając nasz zespół reklamowy i otwierając iBOOK na nowych Operatorów. Zapraszamy do współpracy.

Chcesz wiedzieć więcej? Kliknij w baner.

SeriousSlideriBOOK


 

Czytaj także:
NIE ZALEWAM