BlogBIG20200528b

Niemal rok temu opublikowaliśmy na profilu facebook pewnego Operatora listę krótkich wskazówek, które miały pomóc Klientom lepiej wykorzystać możliwości techniczne posiadanych przez nich routerów. Gdzie najlepiej postawić router? Jaką przewagę ma połączenie kablowe nad WiFi? Pomysł wypłynął ze strony Operatora i okazał się jednym z najbardziej popularnych postów w tamtym czasie.

Podczas szkoleń sprzedażowych często powtarzam jak ważne jest, aby nasi Klienci w pełni rozumieli nasze usługi, znali możliwości i warunki, na których są dostarczane. Ale to nie wszystko. Użytkownicy internetu i telewizji potrzebują wyraźnej instrukcji obsługi. I nie mam tutaj na myśli ściągawki z guzików na pilocie czy wielkiej naklejki „POWER” na obudowie komputera. Mam na myśli rozwinięcie wspomnianego wcześniej pomysłu i wplecenie go w naszą komunikację z Klientami. Pełnienie roli nie tylko dostawcy, ale również doradcy pozwoli nam w lepszy sposób budować relacje z Klientem i pozytywny wizerunek naszej marki. To również dobre działanie profilaktyczne, zapobiegające wielu telefonom w stylu „bo mi internet nie działa”. Co z kolei oszczędza czas i nerwy pracowników BOK.

Niedawno otrzymałem maila, który pokazuje, że wielu z Was myśli o edukowaniu Klientów a nawet wręcz szuka mogących w tym pomóc rozwiązań. Pozwolę sobie przedstawić fragment wspomnianej wiadomości:
„Hej, coraz więcej nowych domów buduje się w mojej okolicy. Właściciele najczęściej przychodzą po internet w momencie jak się wprowadzają i zaczyna być problem, bo nie mają domu przygotowanego pod instalację i trzeba kuć i wiercić w nowych, pomalowanych ścianach.”

Reszty historii na pewno się domyślacie. Ba, zapewne wielu z Was regularnie spotyka się z przedstawioną w wiadomości sytuacją – kosztowną, trudną i upierdliwą instalacją, nad którą czuwa zmartwiony wzrok i załamane ręce właściciela nieruchomości. Jak tego uniknąć?
Autor cytowanego maila wpadł na doskonały pomysł, w którym zasugerował stworzenie broszury/instrukcji dla osób stawiających fundamenty pod swoje przyszłe domy. Broszura powinna w przejrzysty sposób wyjaśniać jak uwzględnić instalację sieci internetowej w planach budowy domu. Doskonały i jakże praktyczny sposób na ułatwienie sobie życia.

Broszura jest już gotowa i dodatkowo została połączona z marketingowymi elementami wskazującymi na markę Operatora oraz z cennikiem pakietów, dostępnych w jego ofercie. Pomysłodawca sam zasugerował, aby przesłać pliki produkcyjne pozostałym członkom iNET GROUP, co też uczynimy przy najbliższym mailingu wewnętrznym.

Czy to jest potrzebne? Tak. Czy trudne do wykonania? Nie. Doradzanie i edukowanie naszych Klientów powinno leżeć w naszym interesie. Nasze strony www powinny zawierać krótkie bazy wiedzy i instrukcje na wypadek różnych sytuacji, które utrudniają korzystanie z naszych usług. Nasze ulotki, filmy czy gadżety reklamowe powinny od czasu do czasu przypomnieć Klientom multimedialne możliwości, do których mają dostęp. Kto to robi, ręka do góry?

…no właśnie 😉


 

Czytaj także:
JAKA CENA ZA INTERNET
ATAK NA BLOKI