OPTIX AirTube to nowy rodzaj kabla światłowodowego z kategorii kabli klienckich FTTX w ofercie xbest.pl. Światłowód charakteryzuje się lekką konstrukcją o niewielkiej średnicy, nadaje się zarówno do podwieszania, jak i umieszczenia w kanalizacji teletechnicznej.

Płaszcz kabla wykonany jest z wysokiej jakości polietylenu zapewniającego odporność na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych oraz promieniowania UV. Podstawowym elementem wzmacniającym kabel AirTube są włókna aramidowe, które jako materiał nierozciągliwy sprawiają, że jest on niezwykle odporny na wszelkiego rodzaju naprężenia mechaniczne oraz te związane ze zmianą temperatur.

Konstrukcja kabla AirTube jest bardzo podobna do cieszącego się niezwykłą popularnością oraz zaufaniem klientów kabla AirFlow. Zasadniczym czynnikiem, poza materiałem powłoki zewnętrznej, odróżniającym od siebie te 2 kable, jest tubowa konstrukcja kabla AirTube. Centralna tuba wypełniona żelem hydrofobowym, stanowi obok włókien przeciwwilgociowych, zabezpieczenie przed szkodliwym działaniem wody oraz przyczynia się do usztywnienia całej konstrukcji, czyniąc go kablem uniwersalnym – do zastosowania zarówno w sieciach napowietrznych (przęsła do 50m), jak i w kanalizacji teletechnicznej pierwotnej i wtórnej – metodami pneumatycznymi (wdmuchiwanie) oraz mechanicznymi (zaciąganie). Maksymalna siła naciągu kabla podczas instalacji wynosi 600N.
Medium transmisyjnym jest jednomodowe włókno światłowodowe w standardzie G.657A2 w kolorowej powłoce 0.25 mm, które umożliwia stosowanie małego promienia gięcia (do 7.5 mm), co znacznie ułatwia przeprowadzenie instalacji. Zastosowane włókno jest w pełni kompatybilne z innymi standardami włókien optycznych np.: G.652D, G.657B3, co umożliwia rozbudowę istniejącej sieci.

Wszystkie elementy składowe kabla OPTIX AirTube tworzą uniwersalny światłowód, którego średnica wynosi zaledwie od 3.2mm (1-4J) do 3.4mm (6-12J). Niewielka średnica wpływa korzystnie na estetyczne walory przeprowadzonej instalacji, jak również oszczędza ilość potrzebnego miejsca w punktach dystrybucyjnych sieci. Kabel AirTube oferowany jest w wersjach 1, 2, 4, 6, 8, 12 włóknowych.
Podobnie jak w przypadku kabla AirFlow, Optix AirTube również jest nawinięty na poręcznych, ułatwiających obsługiwanie obrotowych szpulach po 1000 metrów, z których możliwe jest bezpośrednie odwijanie kabla. Całość zapakowana jest w karton. Na życzenie klienta istnieje możliwość odwinięcia dowolnego odcinka kabla.

Pełna oferta produktów marki OPTIX dostępna jest na stronie internetowej www.xbest.pl. Zapraszamy do kontaktu z działem handlowym w celu uzyskania informacji na temat aktualnych cen, dostępności kabli OPTIX AirTube oraz ich wariantów!

Siedziba: Al. Jerozolimskie 96,
Polska, 00-807 Warszawa
Oddział w Rybniku: ul. Św. Józefa 141D
Polska, 44-200 Rybnik
Tel: +48 32 239 6000

Czytaj także:
TOPOWA MUFA
MIKROSKOP ELEKTRONICZNY JW5009n