Czy technologia lubi przepisy?

Czy technologia lubi przepisy?

~ Dariusz Fudala, SAYF

Mogłoby się wydawać, że temat RODO po ponad dwóch latach znacznie ucichł, że wszyscy wdrożyli odpowiednie zabezpieczenia i procedury, a każdy pracownik przedsiębiorcy został odpowiednio przeszkolony. Nic bardziej mylnego.
Może o tym świadczyć wyjątkowa w skali kraju konferencja RIBA FORUM 2020, w której wzięło udział ponad 125 uczestników w formule online. To już czwarta edycja spotkania. Mecenasem wydarzenia był nasz partner biznesowy – firma SayF.
Padły ważne pytania, m.in. o to, czy aspekty prawne i technologiczne mają szansę skutecznie współistnieć i wspierać przedsiębiorcę w wypełnianiu obowiązków.
Ochrona danych osobowych w dalszym ciągu jest popularnym tematem, z jednej strony ze względu wielu niejasności dotyczących nakładanych kar przez regulatora, a z drugiej strony na coraz większą liczbę wycieków danych osobowych.
Nie tylko powyższe tematy sprawiają, że ochrona danych osobowych wypływa na wierzch, ale również dzięki powiązanymi z bezpieczeństwem informacji sprawami, takimi jak bezpieczeństwo sieci i usług telekomunikacyjnych czy cyberbezpieczeństwo. Jak już wspomnieliśmy, równie ważne są aspekty prawne i technologiczne, i między innymi organizatorzy konferencji RIBA FORUM 2020 podzielili 30 prelegentów na dwie sesje równoległe, podczas których pokazano, jak te dwa równoległe światy w praktyce nie do końca ze sobą współpracują.
Sama formuła spotkania pod hasłem „Let’s go VIRTUAL” była bardzo urozmaicona, co pozwoliło, aby ponad 125 uczestników mogło brać udział w 15 wykładach, 11 warsztatach oraz w 4 dyskusjach roundtables. Każdy znalazł format idealny dla siebie. Uczestnicy ocenili konferencję na najwyższym poziome i że wniosła ciekawe perspektywy w obszarze ochrony informacji, nowoczesnych technologii oraz kontrowersyjnymi decyzjami i opiniami niektórych instytucji. Warsztaty i dyskusje również zostały bardzo docenione, dla uczestników była to bardzo wartościowa wymiana poglądów jak praktycznie traktować ochronę danych w niezależnie od oficjalnych stanowisk, które nie zawsze idą z praktyką w parze.

Zdecydowaliśmy się na objęcie patronatem tej konferencji, bo pracując na co dzień z przedsiębiorcami, czy to z branży ISP, czy nieruchomości, czy jakiejkolwiek innej, wiemy, jak ważną rolę odgrywa zrozumienie przepisów i umiejętność nie tylko odpowiedniego, ale też sprawnego wdrożenia. Żeby to się mogło zadziać, nawet przy współpracy z ekspertyzami takimi jak SAYF, przedsiębiorca powinien posiąść choćby minimalną wiedzę, dlaczego w ogóle ma się tym tematem zająć – wspomina Dariusz Fudala, Właściciel SAYF.
W imieniu SAYF już teraz serdecznie zapraszamy na kolejne edycje RIBA FORUM, a jeżeli nie mieliście okazji uczestniczyć w ostatnim wydarzeniu, a chcielibyście dowiedzieć się czegoś więcej o bezpieczeństwie informacji, polecamy skontaktować się z ekspertami z SAYF na skrzynkę kontakt@sayf.com.pl.

~ Dariusz Fudala, SAYF


Czytaj także:
PKE PO PREKONSULTACJACH

%d bloggers like this: