Historia najbardziej rozpoznawalnego cyfrowego tygodnika w branży telekomunikacyjnej jest znana większości z Was. Zaczęło się skromnie, od kilku zdań w mailingu wysyłanym raz w miesiącu do kilkuset operatorów w Polsce. Potem przybrało formułę regularnej wysyłki do coraz większego grona przedsiębiorców. Rosnąca baza czytelników i kolejne wydania, które generowały z tygodnia na tydzień większą interakcję z operatorami stały się punktem startowym dla stworzenia 3-osobowej redakcji iNEWS. Adrianna Stokłosa (ex- iNET GROUP) zajęła się zwiększaniem liczby odbiorców i komunikacją z operatorami. Paweł Kucięba objął opieką publikacje komercyjne i eventowe, zacieśniając tym samym relacje z dostawcami usług i technologii dla telekomunikacji. Marcin Sławek przyjął funkcję redaktora naczelnego tygodnika. iNEWS, stając się rozpoznawalną i silną marką trafił pod czujne oko Grzegorza Szeligi – Prezesa iNET GROUP, który tak wtedy jak i teraz pilnował, aby iNEWS było zbieżne z trendami rozwojowymi branży.

SPEŁNIAMY OCZEKIWANIA CZYTELNIKÓW

Tygodnik iNET GROUP od początku swojego istnienia wyznaczał pewne standardy wydawnicze, które często były naśladowane przez inne media. Jednocześnie podczas naszej pracy czerpaliśmy pomysły i rozwiązania od innych, nie tylko z branży telekomunikacyjnej. Popularne blogi, portale felietonistów, kanały wideo czy nawet mailingi reklamowe sieci handlowych często były dla nas inspiracją. Często punktem wyjścia do rozważań nad lepszym dopasowaniem iNEWS do potrzeb naszych czytelników. Ten sposób funkcjonowania pozwolił nam ugruntować markę na rynku specjalistycznych mediów cyfrowych.

CO NOWEGO W iNEWS+ ?

„iNEWS+” to nazwa projektowa dla wprowadzonych w tym wydaniu zmian. Nie zmienialiśmy samej nazwy tygodnika, tak jak McDonald’s nie zmieni nagle nazwy na „McDonald’s Lite” 🙂 Co zatem nowego otrzymujecie w nowej wersji iNEWS?

Przede wszystkim większą wygodę obsługi. Na podstawie analizy efektywności komunikacji, zarząd iNET GROUP postanowił wprowadzić istotne zmiany w sposobie dystrybucji tygodnika. O ile mogliście się już przyzwyczaić do naszych oryginalnych „okładek”, o tyle nie sprawdzały się one idealnie podczas przeglądania wiadomości z iNEWS na Waszych telefonach komórkowych i tabletach. A jak pokazały wyniki, większość z Was na przestrzeni ostatnich dwóch lat niemal w całości przerzuciła się na przeglądanie poczty elektronicznej na urządzeniach mobilnych. Wprowadziliśmy zatem nowy, w pełni responsywny szablon mailingowy, który ułatwi Wam interakcję z iNEWS.

Kolejna istotną zmianą jest oznaczenie kolorystyczne kategorii publikacji. Dzięki temu w szybszy i bardziej intuicyjny sposób będziecie mogli wybierać interesujące Was tematy artykułów specjalistycznych, wywiadów, felietonów, itd. Ta sama identyfikacja została wprowadzona również na naszym profilu facebook @inetgroup. Teraz będzie już po pierwszym rzucie oka widzieć, które posty są generowane przez iNEWS, a które są informacją bezpośrednio od iNET GROUP. Nasze posty będą teraz bardziej rozpoznawalne w gąszczu komunikacji społecznościowej na Waszych tablicach facebook.

Pozostałe zmiany należą do kategorii „kosmetycznych” i nie wpłyną bezpośrednią na Wasze czytelnicze doświadczenia. Chociaż? Poprawa SEO, inteligentny system pomiaru wygody odbioru tekstu, nowe multimedia? Wszystko co niezbędne do tego, aby iNEWS czytało się z przyjemnością. Dziękujemy Wam za wspólne 700 publikacji i zapraszamy do zapoznawania się z kolejnymi. Jak przystało na tygodnik – widzimy się za tydzień.


Czytaj także:
STO LAT iNEWS
iNEWS DLA CZŁONKÓW iNET GROUP