Alternatywa dla zgrzewarek

Alternatywa dla zgrzewarek

xbest.pl jako autoryzowany i główny dystrybutor marki INNO w Polsce, ma przyjemność zaprezentować rozwiązanie będące doskonałą alternatywą dla tradycyjnego zgrzewania osłonek spawów – Zaciskarkę INNO ICT-01, osłonki typu ANT oraz dedykowane tacki spawów.


Osłonki spawów światłowodowych typu ANT to aluminiowe zaciski służące do ochrony wykonanych spawów. W środku zostały pokryte klejem dla łatwiejszego umieszczania wykonanego spawu światłowodowego. Zabezpieczają spawy i połączenia przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz czynnikami środowiskowymi takimi jak wilgoć i brud.


Wyróżnić można dwa typy osłonek spawów typu ANT:

– Osłonki spawów typu ANT, INNO ICP-T04

– Osłonki spawów typu ANT, INNO ICP-T03 – certyfikowane przez Deutsche Telekom


W pełni mechaniczne, nie wymagają zgrzewania co przekłada się na oszczędność czasu podczas montażu. Prawidłowo zaciśnięte gwarantują brak dodatkowego tłumienia oraz oferują najlepszą ochronę spawu światłowodowego. Maksymalna średnica włókna wynosi 250µm, a jego zalecana długość to 20mm. Zakres temperatur pracy: od -20°C do +70°C, a zakres temperatur stosowania: od -5°C do +45°C. Osłonki pakowane zbiorczo po 150 szt.


Zaciskarka INNO ICT-01 to specjalistyczne urządzenie służące do zaciskania aluminiowych osłonek spawów typu ANT. Urządzenie jest proste w użyciu i nie wymaga żadnych dodatkowych narzędzi. Solidnie wykonane o niewielkich wymiarach (82.1×54.9×22.1 mm) i wadze (92.14 g).


Bezpośrednio po wykonaniu spawu, włókno światłowodowe umieszcza się w osłonce typu ANT i po usadowieniu jej w dedykowanym do tego uchwycie zaciskarki, trwale zaciska się zaledwie jednym ruchem. Holder uniemożliwia poruszanie się osłonki podczas zaciskania. Takie rozwiązanie wyróżnia się oszczędnością czasu (instalacja poniżej 30 sekund) oraz zapewnia powtarzalność zacisku w instalacji osłonek spawów.


Osłonki przeznaczone są do instalowania w dedykowanych holderach tacek światłowodowych Tracom P4112 (24) v.4 (dostępne w ofercie firmy xbest.pl), która może pomieścić do 24 spawów.


W niedalekiej przyszłości oferta zostanie rozszerzona o modularne rozwiązanie spajające prezentowany system zaciskania osłonek ze spawarkami INNO serii View, tworząc wygodne i jednolite stanowisko pracy.

Rozwiązanie będzie się składało się z 3 modularnych elementów, które mogą zostać wybrane przez użytkownika w zależności od preferencji i wymagań instalacji. Są to kolejno: moduł dokujący do spawarki INNO wraz z mocowaniem na zaciskarkę INNO ICT-01, podstawa pod gilotynkę, uchwyt do tacki spawów zapobiegający jej przemieszczaniu.

Pełna oferta produktów marki INNO dostępna jest na stronie internetowej www.xbest.pl. Zapraszamy do kontaktu z działem handlowym w celu uzyskania informacji na temat ceny i dostępności Zaciskarki INNO ICT-01 wraz z osłonkami ANT i tackami!

Siedziba: Al. Jerozolimskie 96,
Polska, 00-807 Warszawa
Oddział w Rybniku: ul. Św. Józefa 141D
Polska, 44-200 Rybnik
Tel: +48 32 239 6000


Czytaj także:
NOWA MUFA W XBEST.PL
OPTIX AirTube

%d bloggers like this: