~Grzegorz Szeliga, Prezes Zarządu iNET Group

Witajcie.

Z racji „magicznej” daty, która to oprócz zamknięcia roku obrachunkowego w jakiś cudowny sposób przenosi nas rokrocznie z było do będzie, mimo że minął tylko jeden dzień, chciałbym się w Wami podzielić także swoim podsumowaniem tego co było a o tym co będzie przeczytacie za tydzień.

Po pierwsze – to był dobry rok. Pomimo wszystkiego co nas spotkało, pandemii, lockdownu i często osobistego spotkania z patogenem którego nazwy, pozwolicie, choć w tym miejscu nie będę przywoływać – rok w branży ISP był dobry. Pokazał, że infrastruktura jest królem, nie tylko u ISP ale u nich szczególnie, zweryfikował wirtualne modele biznesowe i usługi oparte na pośrednictwie a nie realnych zasobach. Udowodnił, że overbooking i sprzedaż czegoś czego się nie posiada w całości może dotrzeć do miejsca, gdzie ktoś powie: sprawdzam! Był też dobrym rokiem dla budowania jeszcze lepszych zespołów oraz zwiększenia wydajności – trudne sytuacje wyciągają najlepsze z nas. Był także rokiem solidarności z naszymi klientami, którzy oberwali mocniej obostrzeniami i konsekwencjami. Obniżek i zawieszeń abonamentów, wspierania tych, którzy mogli pozostać otwarci, wspierania szpitali, zrzutek, zbiórek, akcji pomocy.

 Jako biznes i jako ludzie pokazaliśmy, że potrafimy stanąć na wysokości zadania. 

Tyle ogólnie, ale co tam się u nas w inecie wydarzyło?

Także wiele. Wraz z Akademią Korbank oraz Avatarland.eu i KIKE Events przenieśliśmy konferencję online. Wnioski z tego są takie, że tak jak wszystko, tak i ten tryb konferencji ma zalety, ale i wady. Mam nadzieję, że w 2021 będziemy w stanie zorganizować jedną konferencję już na żywo, za którą już wszyscy tęsknicie, natomiast zalety kongresu online także nie zostaną porzucone, dzięki takiej formule można dotrzeć do większej grupy ludzi oraz zorganizować przestrzeń większą grupą zainteresowanych – co zostanie w 2021 roku skrupulatnie wykorzystane.

Uruchomiliśmy także platformę i-sign wraz z LoVo i ich genialnym środowiskiem FlowDog™. Był to naturalny krok w momencie, kiedy cała sprzedaż i obsługa klienta przeniosła się do trybu zdalnego i pojawiła się potrzeba łatwego potwierdzania warunków umowy na odległość.

W projekcie iBOOK usystematyzowaliśmy działania i zatrudniliśmy dedykowany zespół osiągając kilka milionów wyświetleń Waszych treści u Waszych klientów. To bardzo ważne, kiedy ciężar sprzedaży przechodzi w kierunku e-commerce nieubłaganie. 

Przeszkoliliśmy setki pracowników ISP w zakresie ochrony przed upadkiem z wysokości a także w nowoczesnej formule online w zakresie dozoru i eksploatacji instalacji elektrycznych. Szkoliliśmy też mniejsze grupy na pracowników roku w Dziupli Drwala jak i z tajników sprzedaży u 4Change

Wraz z SayF uruchomiliśmy usługi kancelarii tajnej w najlepszej cenie dla członków grupy oraz opracowaliśmy dokumentację wzorcową dla wypełnienia obowiązków dotyczących bezpieczeństwa i integralności sieci.

Wraz z kancelarią KLARP dbamy o aktualność Waszych dokumentów i udostępniamy podstawowe wzorce za darmo dla dobra środowiska. 

Wraz z telewizją OVIGO wyszliśmy z fazy startupu i oferujemy pełnoprawne usługi IPTV na światowym poziomie w sposób w pełni produkcyjny. Na temat OVIGO spodziewajcie się więcej w nadchodzących tygodniach. 

A na koniec – dzięki Wam poraz kolejny możemy pochwalić się wzrostem liczby członków a także czytelników niniejszego tygodnika – dziękuję Wam za zaufanie! 

Wszystkim Wam życzę Szczęśliwego Nowego Roku, aby był lepszy niż poprzedni a gorszy niż następny. Niezmiennie!

~Grzegorz Szeliga, Prezes Zarządu iNET Group


Czytaj także:
TRZY ANKIETY NA ŚWIĘTA